VIDEO Lider surpriză în LaLiga - Cine i-a devansat pe granzii Atletico și Real Madrid

Real Sociedad este lider provizoriu în LaLiga după ce a reușit să învingă Mallorca (1-0) în etapa a IX-a din campionatul Spaniei. Meciurile granzilor Real și Atletico Madrid s-au amânat din cauza jocurilor disputate în Preliminariile Cupei Mondiale din 2022.

HotNews.roFoto: Hotnews

Deși a jucat întreaga repriză secundă cu un eliminat, Real Sociedad a reușit golul victoriei în minutul 90 prin Julen Lobete.

Aihen Munoz a primit al doilea galben în minutul 45+1.

Granada - Atletico Madrid și Real Madrid - Athletic Bilbao s-au amânat din cauza desfășurării Preliminariilor Cupei Mondiale din Qatar.

Într-un alt meci din etapa a IX-a, Getafe a terminat la egalitate partida cu Levante (0-0).

* articol publicat inițial pe Hotnews.ro

Champions League  13 goluri în a doua seară de Ligă.  FCSB, menționată  de statisticieni + Mesaj special: „Eu sunt alesul, tu cine ești?”
Liga Campionilor
18.09
Champions League 13 goluri în a doua seară de Ligă. FCSB, menționată de statisticieni + Mesaj special: „Eu sunt alesul, tu cine ești?”
Champions League  13 goluri în a doua seară de Ligă. FCSB, menționată de statisticieni + Mesaj special: „Eu sunt alesul, tu cine ești?”
Ciolacu vs Boc, duel în Liga 1  Echipele din orașele celor doi politicieni, din perspectiva  banilor publici : Gloria Buzău, buget-record, peste U Cluj
Liga 1
18.09
Ciolacu vs Boc, duel în Liga 1 Echipele din orașele celor doi politicieni, din perspectiva banilor publici: Gloria Buzău, buget-record, peste U Cluj
Ciolacu vs Boc, duel în Liga 1  Echipele din orașele celor doi politicieni, din perspectiva banilor publici : Gloria Buzău, buget-record, peste U Cluj
Ținte noi    Dinamo  încearcă două transferuri de calibru!
Liga 1
18.09
Ținte noi Dinamo încearcă două transferuri de calibru!
Ținte noi  Dinamo încearcă două transferuri de calibru!
Tătărușanu în tricoul lui FCSB  Va fi prezent la meciul cu Petrolul: „Prima oară în  Ghencea ”
Liga 1
18.09
Tătărușanu în tricoul lui FCSB Va fi prezent la meciul cu Petrolul: „Prima oară în Ghencea
Tătărușanu în tricoul lui FCSB  Va fi prezent la meciul cu Petrolul: „Prima oară în Ghencea ”