VIDEO Liverpool, o nouă victorie în Premier League - Cum arată clasamentul după 24 de etape

Liverpool s-a impus, joi, acasă, contra lui Leicester City, scor 2-0, într-un meci ce a contat pentru etapa a XXIV-a din Premier League. În ciuda celei de-a treia victorii consecutive în campionatul englez, trupa lui Jurgen Klopp rămâne la 9 puncte în spatele liderului Manchester City.

Liverpool, victorie importanta in Premier LeagueFoto: Joe Toth / Shutterstock Editorial / Profimedia

Diogo Jota, cu o dublă în minutele 34 și 87, a adus victoria pentru Liverpool în confruntarea cu Leicester City.

Vezi aici un rezumat al partidei Liverpool - Leicester.

Tot joi, Arsenal a învins Wolverhampton, scor 1-0. Magalhaes a adus în minutul 25 victoria echipei lui Mikel Arteta. În minutul 69, Martinelli a fost eliminat de la "tunari".

Liverpool se menține pe locul doi la nouă puncte în spatele liderului Manchester City. Cu toate acestea, trupa lui Klopp are un meci în minus față de "cetățeni".