VIDEO Olympique Lyon a castigat meciul din campionat dinaintea confruntarii cu Steaua/ Benzema a marcat un gol uimitor

Olympique Lyon s-a distantat cu patru puncte de ocupanta locului doi in Ligue 1, Marseille, dupa ce a invins-o pe Le Mans, duminica seara, scor 2-0. Inaintea partidei din Liga Campionilor impotriva Stelei, francezii sunt de neoprit. Benzema a fost omul meciului dupa ce a deschis scorul dintr-un unghi imposibil si a pasat decisiv pentru golul doi, marcat de Juninho.

Claude Puel i-a titularizat pe Gassama si Delgado, care nu au dezamagit si au pus presiune pe adversari. Prima ocazie a lui Lyon a venit in minutul 5, dar atacul lui Delgado a fost stopat de un fundas advers. Dupa o recuperare a lui Toulalan in linia de mijloc, Benzema a reusit sa marcheze al optulea gol in prima liga franceza, din acest sezon. In minutul 22, francezul a inscris din interiorul careului, dintr-un unghi imposibil. Acelasi Benzema i-a pasat decisiv lui Juninho in minutul 56. Brazilianul, a ramas nemarcat si a sutat direct in plasa lui Pele, de la 6 metri. Schimbat in munutul 57, Benzema a fost ovationat de publicul de pe Gerland.

Dupa victoria de duminica, Olympique Lyon ramane neinvinsa pe propriul teren de 17 etape, in campionatul francez.

Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența  grupei ideale  dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Campionatul Mondial
19.09
Grupa care ne duce la Mondial Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
„Săgețile” lui Dioszegi   Despre  Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
19.09
„Săgețile” lui Dioszegi Despre Ștefănescu: „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
„Săgețile” lui Dioszegi  Despre Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu  Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa Romaniei
19.09
Cupa României A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj, Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
U21 în Superliga  Cine le dă încredere  jucătorilor tineri : FCSB, CFR și Rapid nu prind TOP 5