VIDEO Olympique Lyon - Bastia 2-1/ Victorie cu emotii pentru echipa lui Bruno Genesio

Olympique Lyon a invins, sambata, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, formatia SC Bastia, intr-un meci din etapa a XII-a a campionatului francez. Cu doi oameni in plus, echipa pregatita de Bruno Genesio a reusit victoria dupa un penalti si un autogol.

Olympique Lyon, victorie cu BastiaFoto: olweb.fr

Golurile invingatorilor au fost marcate de Lacazette '37 si Bengtsson '86 autogol, in timp ce pentru oaspeti a inscris Crivelli, in minutul 90+2.

SC Bastia a evoluat in dubla inferioritate numerica, dupa eliminarile lui Leca (minutul 47) si a lui Cahuzac (minutul 74).

S-au mai disputat sambata:

Angers - OSC Lille 1-0

Dijon - Guingamp 3-3

FC Nantes - Toulouse 1-1

Girondins Bordeaux - FC Lorient 2-1

AS Monaco - Nancy 6-0

Partidele Caen - OGC Nice, FC Metz - AS Saint-Etienne si Paris Saint-Germain - Rennes se vor disputa duminica.

Rezumatul partidei Lyon vs Bastia:

CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
Liga Campionilor
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
9 luni fără fotbal   Dorin Rotariu  nu joacă nici la Ankaragucu: „Sper să înceapă, pentru că are multe calități”
19.09
9 luni fără fotbal Dorin Rotariu nu joacă nici la Ankaragucu: „Sper să înceapă, pentru că are multe calități”
9 luni fără fotbal  Dorin Rotariu nu joacă nici la Ankaragucu: „Sper să înceapă, pentru că are multe calități”
Andrei Ivan vrea titlul   Starul Universității Craiova crede că este  anul oltenilor : „Am avut un start foarte bun”
19.09
Andrei Ivan vrea titlul Starul Universității Craiova crede că este anul oltenilor: „Am avut un start foarte bun”
Andrei Ivan vrea titlul   Starul Universității Craiova crede că este anul oltenilor : „Am avut un start foarte bun”
Demisie înainte de „tricolori”! Decizie radicală în Cipru: selecționerul Timur  Ketsbaia a părăsit naționala