VIDEO Olympique Lyon - PSG 2-1 / Prima înfrângere a parizienilor în actuala ediție din Ligue 1

Fără Neymar (accidentat), PSG a suferit prima înfrângere în actualul sezon din Ligue 1. Olympique Lyon s-a impus pe teren propriu în faţa campioanei, scor 2-1. În ciuda acestei înfrângeri, formația lui Thomas Tuchel este lider detașat în clasament, la o distanță de 10 puncte față de Lille, ocupanta locului secund.

PSG a deschis repede scorul în partida de pe Groupama Stadium. Argentinianul Di Maria a punctat în poarta gazdelor în minutul 7, după pasa lui Draxler. Scorul la pauză a fost, însă, egal: Moussa Dembele (33') a înscris cu o lovitură de cap și a ajuns la 4 goluri în ultimele 5 meciuri.

Lyon a revenit hotărâtă de la vestiare, iar în minutul 49 a primit un penalty. Fekir a transformat fără emoții și a stabilit scorul final al meciului.

Campioana PSG rămâne lider autoritar, cu 10 puncte peste Lille și două meciuri mai puțin disputate. Lyon se află pe locul trei în clasament, cu 43 de puncte.

Vezi aici rezumatul meciului Olympique Lyon vs PSG.

09:50
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
David Raya, eroul serii   Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din  Liga Campionilor : „Incredibil”
Liga Campionilor
09:36
David Raya, eroul serii Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din Liga Campionilor: „Incredibil”
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă