Au luptat pentru Ancelotti Ce s-a întâmplat în  vestiarul lui Real Madrid  la 0-2 cu Dortmund: „Nu-l putem lăsa pe Mister să cadă”
Vinicius Junior. Foto: Imago

Au luptat pentru AncelottiCe s-a întâmplat în vestiarul lui Real Madrid la 0-2 cu Dortmund: „Nu-l putem lăsa pe Mister să cadă”

• Real Madrid - Dortmund 5-2. Elevii lui Ancelotti s-au ambiționat pentru a nu-l dezamăgi pe antrenorul italian.
  • Condusă la pauză la două goluri diferență, campioana Europei a câștigat grație prestației senzaționale a lui Vinicius jr.
Ăsta e Ibrox!  Imagini senzaționale  din dronă  cu arena de 51.587 de locuri a lui Rangers

Real Madrid a reuşit să câştige meciul de marţi, cu Borussia Dortmund, deşi era condusă la pauză, scor 0-2.

Momentul de cotitură a venit în vestiar, unde jucătorii s-au unit pentru a nu-l dezamăgi pe Carlo Ancelotti, scrie Marca.

Vinicius le-a cerut colegilor să lupte pentru Ancelotti

Potrivit unor surse din cadrul echipei, Vinicius Jr. a fost printre cei care au luat cuvântul, cerându-le colegilor să-și asume greșelile făcute și să lupte în partea secundă pentru ca Ancelotti să nu fie ținta criticilor pentru prestația slabă.

Nu-l putem lăsa pe Mister să cadă”, a fost mesajul pe care l-ar fi transmis brazilianul.

Trebuie să alergăm, să luptăm și fiecare să facă ceea ce știe. Vini și Mbappe, marcați Carlo Ancelotti

După ce au ascultat indicațiile lui Ancelotti, echipa a răspuns impecabil, cu 5 goluri în ultimele 30 de minute!

Rudiger a marcat după o pasă decisivă de la Mbappe, Vinicius a egalat, iar Lucas Vazquez a dus-o pe Real Madrid în avantaj.

Spectacolul nu s-a oprit aici, Vinicius marcând de încă două ori, consolidând victoria echipei echipei.

Carlo Ancelotti: „Vincius jr. va câștiga Balonul de Aur”

Seara magică oferită de Vincius jr. l-a fermecat și pe antrenorul Carlo Ancelotti, care este convins că brazilianul și-a spulberat deja toți adversarii în cursa pentru Balonul de Aur.

„Ce pot să vă spun este că rar mi-a fost dat să văd un fotbalist care să fi reușit performanța lui Vincius din repriza a doua.

Vincius va câștiga Balonul de Aur, dar nu datorită celor trei goluri marcate în acest meci, ci pentru realizările sale de anul trecut.

Aceste trei goluri se pun pentru ediția viitoare a Balonului de Aur”, a declarat Carlo Ancelotti, conform Marca.

I-am spus lui Vincius după fiecare gol că el este Balonul de Aur. Repriza senzațională făcut de Vinicius ar trebui arătată tuturor copiilor, ca să vadă și ei cum trebuie jucat fotbalul. Lucas Vázquez, extremă dreapta Real Madrid

Vinicius, „micul Bolt” la golul 4: cursă de 70 de metri în 10 secunde

Vincius jr. a reușit un gol splendid în minutul 86. Superstarul brazilian a recuperat o minge în partea stângă a terenului și a sprintat cu ea până în poarta germanilor.

Nici Emre Can, nici Niklas Sule nu au avut replică la cursa fenomenală a brazilianului.

• La faza golului de 4-2, Vincius jr. a atins mingea de 10 ori, inclusiv șutul la poartă.

„Este deja cel mai bun jucător din lume?”, a fost întrebarea celor de la ESPN FC.

Vinicius Junior, extremă dreapta la Real Madrid din 2018, a fost transferat de la Flamengo pentru suma de 45 de milioane de euro.

valorează Vinicius Junior, conform transfermarkt.com
FCSB - Rapid   LIVE  Repriza a doua începe în forță: Șut, aproape de golul sezonului. Tensiune în tribune
Liga 1
19:28
FCSB - Rapid LIVE Repriza a doua începe în forță: Șut, aproape de golul sezonului. Tensiune în tribune
FCSB - Rapid  LIVE Repriza a doua începe în forță: Șut, aproape de golul sezonului. Tensiune în tribune
„Este corect să îi dăm o șansă”  Unul dintre oficialii CS Vâlcea a explicat decizia de a aduce un jucător care a ispășit o  pedeapsă pentru viol
Baschet
19:05
„Este corect să îi dăm o șansă” Unul dintre oficialii CS Vâlcea a explicat decizia de a aduce un jucător care a ispășit o pedeapsă pentru viol
„Este corect să îi dăm o șansă”  Unul dintre oficialii CS Vâlcea a explicat decizia de a aduce un jucător care a ispășit o pedeapsă pentru viol
„Ultimul an” la Oțelul   Dorinel Munteanu  sugerează că va părăsi echipa: „Mă gândesc, nu e ușor”
Liga 1
19:47
„Ultimul an” la Oțelul Dorinel Munteanu sugerează că va părăsi echipa: „Mă gândesc, nu e ușor”
„Ultimul an” la Oțelul  Dorinel Munteanu sugerează că va părăsi echipa: „Mă gândesc, nu e ușor”
Stabilitate financiară la Dinamo  Situația veniturilor de la club: „Buget de  peste 10 milioane de euro ”
Liga 1
20:02
Stabilitate financiară la Dinamo Situația veniturilor de la club: „Buget de peste 10 milioane de euro
Stabilitate financiară la Dinamo  Situația veniturilor de la club: „Buget de peste 10 milioane de euro ”
Planul lui Șumudică   Antrenorul Rapidului vrea să aducă în Giulești  fostul „decar”  al naționalei României
Liga 1
20:22
Planul lui Șumudică Antrenorul Rapidului vrea să aducă în Giulești fostul „decar” al naționalei României
Planul lui Șumudică  Antrenorul Rapidului vrea să aducă în Giulești fostul „decar” al naționalei României
Vișiniii, impact mai mare   Galeria Rapidului a impresionat înaintea jocului. Peluza Nord FCSB  s-a chinuit cu scenografia
Liga 1
21:15
Vișiniii, impact mai mare Galeria Rapidului a impresionat înaintea jocului. Peluza Nord FCSB s-a chinuit cu scenografia
Vișiniii, impact mai mare  Galeria Rapidului a impresionat înaintea jocului. Peluza Nord FCSB s-a chinuit cu scenografia
Cazul Yamal ia amploare Liga Profesionistă din Spania  îi denunță la poliție  pe ultrașii rasiști de la El Clasico
Campionate
16:22
Cazul Yamal ia amploareLiga Profesionistă din Spania îi denunță la poliție pe ultrașii rasiști de la El Clasico
Cazul Yamal ia amploare Liga Profesionistă din Spania îi denunță la poliție  pe ultrașii rasiști de la El Clasico
Drăguș, certat de colegi!  Românul are probleme tot mai mari la Trabzon: înlocuit la pauză,  conflict în vestiar  după meci
Stranieri
16:17
Drăguș, certat de colegi! Românul are probleme tot mai mari la Trabzon: înlocuit la pauză, conflict în vestiar după meci
Drăguș, certat de colegi!  Românul are probleme tot mai mari la Trabzon: înlocuit la pauză, conflict în vestiar după meci