WTA Beijing: Bianca Andreescu, în sferturi după a 16-a victorie consecutivă - Va urma duelul cu Naomi Osaka

Bianca Andreescu (6 WTA) a ajuns joi la a 16-a victorie consecutivă, după ce a învins-o pe americanca Jennifer Brady (66 WTA), scor 6-1, 6-3, calificându-se în sferturile turneului Premier Mandatory de la Beijing.

Venită din calificări, Brady a reușit în prea puține momente să se ridice la nivelul adversarei, Bianca fiind în mod evident jucătoarea mai bună. Partida a durat doar o oră și 9 minute.

În meciul următor, Bianca Andreescu o va întâlni în premieră pe japoneza Naomi Osaka (4 WTA).

Ultimul punct al partidei Andreescu vs Brady:

Statistica meciului Andreescu vs Brady:

Ași: 5-2

Duble greșeli: 1-2

Puncte câștigate cu primul serviciu: 78% (25/32) - 78% (18/23)

Puncte câștigate cu al doilea serviciu: 53% (10/19) - 32% (10/31)

Puncte de break salvate: 100% (4/4) - 64% (7/11)

Puncte de break câștigate: 36% (4/11) - 0% (0/4)

Total puncte câștigate: 58% (61/105) - 42% (44/105)

Bianca Andreescu (5) - Naomi Osaka (4)

Daria Kasatkina - Caroline Wozniacki (16)

6-1, 6-3 cu Jennifer Brady.

China Open se dispută în perioada 28 septembrie - 6 octombrie la Beijing, pe hard, are premii totale în valoare de $8,285,274 și face parte din categoria Premier Mandatory. Ultima campioană este Caroline Wozniacki (2018).

Alibec, certat „Nu ai cum să spui asta!”
11:22
FCSB - Gloria Buzău „Vor fi vreo 7 modificări” + Un jucător, pus la zid: „Jucăm cu Divizia C?”
09:49
Hagi, furios! 4 penalty-uri cerute de Farul cu Dinamo!
00:05
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria,  jigniri xenofobe  la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Alte sporturi
04.10
„Urâm România!” Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
04.10
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
04.10
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
„Câinii” se contrazicPolitic, nemulțumit de egalul cu Farul: vs. Golubovic: „1-1 e mai bine decât nimic”