​WTA Bronx: Mihaela Buzărnescu, eliminată în turul doi de Anna Blinkova

​Mihaela Buzărnescu, locul 136 WTA, a ratat, miercuri, calificarea în sferurile de finală ale turneului de categorie WTA International de la Bronx.

Mihaela BuzarnescuFoto: Hotnews

Jucătoarea română a fost învinsă, cu scorul de 1-6, 6-3, 6-3, de rusoaica Anna Blinkova, locul 93 WTA, prezentă pe tabloul principal al competiţiei ca lucky loser.

Blinkova s-a impus după un meci care a durat două ore şi şase minute, urmând a o întâlni în sferturi pe sportiva chineză Qiang Wang, locul 18 WTA şi cap de serie numărul 1.

Buzărnescu va primi un premiu de 3.310 dolari şi 30 de puncte WTA pentru participarea în optimile de finală ale competiţiei, informează News.ro.

MM, vulcan anti-ARBITRI  Mihai Stoica îi cere lui Vassaras  să publice  discuțiile: „Costreie a zis că la Șut e doar o contră!”
21:58
MM, vulcan anti-ARBITRI Mihai Stoica îi cere lui Vassaras să publice discuțiile: „Costreie a zis că la Șut e doar o contră!”
MM, vulcan anti-ARBITRI  Mihai Stoica îi cere lui Vassaras să publice discuțiile: „Costreie a zis că la Șut e doar o contră!”
Ter Stegen s-a rupt!  Accidentare gravă pentru portarul Barcelonei: „Absolut  teribil ”
Campionate
20:29
Ter Stegen s-a rupt! Accidentare gravă pentru portarul Barcelonei: „Absolut teribil
Ter Stegen s-a rupt!  Accidentare gravă pentru portarul Barcelonei: „Absolut teribil ”
„Attack Fener”  Ultrașii lui Fenerbahce  s-au făcut de râs  cu scenografia, la derby-ul cu Galatasaray + Mourinho, ironizat: „Plângăciosul”