​WTA Osaka: Naomi Osaka și Anastasia Pavlyuchenkova, duel pentru titlu

​​Naomi Osaka și Anastasia Pavlyuchenkova se vor duela pentru titlul de la Osaka, după ce au câștigat partidele disputate, sâmbătă, în sferturile și semifinalele competiției din Japonia.

Naomi Osaka (4 WTA) a avut nevoie de o oră pentru a trece de belgianca Elise Mertens (24 WTA), scor 6-4, 6-1. Pentru niponă, aceasta a fost a doua partidă a zilei, după ce a trecut și de Yulia Putintseva (Kazakhstan, 36 WTA), în sferturi, scor 6-4, 6-4 (o oră și 38 de minute).

Ultimul punct al partidei dintre Osaka și Mertens:

Anastasia Pavlyuchenkova (41 WTA) a învins-o în semifinale pe Angelique Kerber (Germania, 15 WTA), scor 6-3, 6-3, după o oră și 18 minute de joc. În sferturi, rusoaica a câștigat, tot sâmbătă, partida disputată împotriva favoritei publicului Misaki Doi (83 WTA), scor 6-2, 6-2.

Ultimul punct al partidei dintre Pavlyuchenkova și Kerber:

Osaka și Pavlyuchenkova s-au mai întâlnit o singură dată, în 2017, la Hong Kong. Jucătoarea din Rusia s-a impus atunci cu 6-3, 6-3.

Pentru Naomi, finala de la Osaka va fi a șasea din carieră. Aceasta a câștigat trei titluri: Indian Wells, US Open (2018) și Australian Open (2019). De cealaltă parte, Anastasia se află la a 19-a prezență în ultimul act al unui turneu (a câștigat 12 titluri).

„Csikszereda nu e Steaua”  CNA ironizează clubul Armatei, roș-albaștrii reacționează: „Lipsă totală de respect. Am fost siguri că  a fost spart contul ”
Liga 2
10.10
„Csikszereda nu e Steaua” CNA ironizează clubul Armatei, roș-albaștrii reacționează: „Lipsă totală de respect. Am fost siguri că a fost spart contul
„Csikszereda nu e Steaua”  CNA ironizează clubul Armatei, roș-albaștrii reacționează: „Lipsă totală de respect. Am fost siguri că a fost spart contul ”
Dinamo - FCSB bate recordul!  Derby-ul va stabili  cea mai mare asistență  la un meci din actualul campionat și va devansa duelul Craiova - Rapid
10.10
Dinamo - FCSB bate recordul! Derby-ul va stabili cea mai mare asistență la un meci din actualul campionat și va devansa duelul Craiova - Rapid
Dinamo - FCSB bate recordul!  Derby-ul va stabili cea mai mare asistență la un meci din actualul campionat și va devansa duelul Craiova - Rapid
Victorie pentru Gabriela Szabo   A câștigat procesul  cu Nicușor Dan, după ce a fost demisă din funcția de director al CSM București
Handbal
10.10
Victorie pentru Gabriela Szabo A câștigat procesul cu Nicușor Dan, după ce a fost demisă din funcția de director al CSM București
Victorie pentru Gabriela Szabo  A câștigat procesul cu Nicușor Dan, după ce a fost demisă din funcția de director al CSM București
„Ce carieră, Rafa!”   Curg mesajele pentru  Rafael Nadal , după ce spaniolul și-a anunțat retragerea din tenis. Federer, cuvinte emoționante
Tenis
10.10
„Ce carieră, Rafa!” Curg mesajele pentru Rafael Nadal, după ce spaniolul și-a anunțat retragerea din tenis. Federer, cuvinte emoționante
„Ce carieră, Rafa!”   Curg mesajele pentru Rafael Nadal , după ce spaniolul și-a anunțat retragerea din tenis. Federer, cuvinte emoționante
Cum arată Camp Nou   Barcelona  a publicat imagini cu stadiul lucrărilor la noua arenă
Campionate
10.10
Cum arată Camp Nou Barcelona a publicat imagini cu stadiul lucrărilor la noua arenă
Cum arată Camp Nou  Barcelona a publicat imagini cu stadiul lucrărilor la noua arenă
Spectacol marca Șumudică  Mesajul tehnicianului, după  decizia FIFA  în cazul Boupendza: „My friend! Khalas!”
10.10
Spectacol marca Șumudică Mesajul tehnicianului, după decizia FIFA în cazul Boupendza: „My friend! Khalas!”
Spectacol marca Șumudică  Mesajul tehnicianului, după decizia FIFA în cazul Boupendza: „My friend! Khalas!”
Stadion avariat de furtună  Acoperișul unei arene din SUA, smuls de  Uraganul Milton . Vântul a suflat cu aproape 200 km/h
Alte sporturi
10.10
Stadion avariat de furtună Acoperișul unei arene din SUA, smuls de Uraganul Milton. Vântul a suflat cu aproape 200 km/h
Stadion avariat de furtună  Acoperișul unei arene din SUA, smuls de Uraganul Milton . Vântul a suflat cu aproape 200 km/h
Liga Națiunilor Șoc pe Wembley:  Anglia, învinsă de Grecia . Remiză spectaculoasă între Italia și Belgia
Campionate
10.10
Liga NațiunilorȘoc pe Wembley: Anglia, învinsă de Grecia. Remiză spectaculoasă între Italia și Belgia
Liga Națiunilor Șoc pe Wembley: Anglia, învinsă de Grecia . Remiză spectaculoasă între Italia și Belgia