WTA Wuhan: Petra Kvitova, victorie cu Sloane Stephens - Tabloul complet al sferturilor

Petra Kvitova nu i-a dat prea multe speranțe americancei Sloane Stephens, sportiva din Cehia câștigând cu un dublu 6-3 ultimul meci din optimile turneului Premier 5 de la Wuhan. Partida a durat o oră și 13 minute.

HotNews.roFoto: Hotnews

Sigură din spatele serviciului (i-a funcționat destul de bine), Petra nu a oferit nici măcar o minge de break. Kvitova a avut în forehand principala armă, în timp ce la retur a fost inspirată și agresivă. Cehoaica a dominat categoric partida, un meci care a curs practic într-o singură direcție.

Ultimul punct al partidei dintre Kvitova și Stephens:

Au avut loc în optimi:

Elena Rybakina (KAZ) - Simona Halep (ROU/N.4) 5-4 (abandon)

Elina Svitolina (UKR/N.3) - Svetlana Kuznetsova (RUS) 6-4, 6-2

Ashleigh Barty (AUS/N.1) - Sofia Kenin (USA/N.15) 6-3, 7-5

Aryna Sabalenka (BLR/N.9) - Kiki Bertens (NED/N.6) 6-1, 7-6(1)

Petra Kvitova (5) - Dayana Yastremska

"Dongfeng Motor Wuhan Open" face parte din categoria Premier 5, se dispută pe hard, are premii totale în valoare de $2.828.000, iar la start s-au aflat pe tabloul principal 64 de jucătoare. Aryna Sabalenka este ultima campioană de la Wuhan.

* articol publicat inițial pe Hotnews.ro

„Furăciune!”MM și Becali reclamă 5 erori grave de arbitraj în FCSB - Petrolul 1-1: „Viciere mare de tot! N-am mai văzut de mult așa ceva!”
Liga 1
10:04
Rapid, presată să câștige Ce au declarat Ben Siegrest și Marius Șumudică la conferința de presă