Champions League Chelsea a eliminat pe Napoli dupa prelungiri/ Real Madrid - in "sferturi"

Chelsea Londra s-a calificat in "sferturile" Champions League, la capatul unui retur dramatic cu Napoli: dupa primele 90 de minute, britanicii conduceau cu 3-1 (egaland situatia la general). In minutul 105, Ivanovic a inscris si golul calificarii lui Chelsea, echipa a reactionat pozitiv dupa despartirea de fostul antrenor Andre Villas Boas. In celalalt meci al serii, fara emotii pentru Real Madrid: cu o dubla a lui Cristiano Ronaldo, madrilenii s-au impus cu 4-1 in fata rusilor de la TSKA Moscova.

Rezultate finale:

Chelsea - Napoli 4-1 - dupa prelungiri (1-3 in prima mansa). Au marcat Drogba 29, Terry 48, Lampard 75, Ivanovic 105 - Inler 55.

Real Madrid - TSKA Moscova 4-1 (1-1 in primul meci). Au marcat Higuain 26, Cr. Ronaldo 55, 90, Benzema 70 - Tosic 77.

Bayern Munchen - Basel 7-0 (in tur, 0-1). Au marcat: Robben 11, 81, Muller 42, Mario Gomez 44, 50, 61, 67.

Inter Milano - Marseille 2-1 (in tur, 0-1). Au marcat: Milito 75, Pazzini 90+6, respectiv Brandao 90+2.

Barcelona - Leverkusen 7-1 (in tur, 3-1). Au marcat Messi (25, 42, 49, 58, 84) si Tello (55, 62), respectiv Bellarabi (90+1).

APOEL Nicosia - Lyon 1-0, 4-3 la lovituri de departajare (in tur, 0-1). A inscris Manduca 9. La lovituri de departajare, au ratat Lacazette si Bastos.

Arsenal - Milan 3-0 (0-4 in tur). Au marcat Koszcielny 7, Rosicky 26 si Van Persie 44.

Benfica Lisabona - Zenit Sankt Petersburg 2-0 (2-3 in tur). Au marcat Pereira 45 si Oliveira 90.

Pedepsiți  Patronul lui PAOK s-a enervat după  eșecul cu FCSB ! Măsură drastică luată la Salonic: doar Răzvan Lucescu a scăpat
Europa League
16:12
Pedepsiți Patronul lui PAOK s-a enervat după eșecul cu FCSB! Măsură drastică luată la Salonic: doar Răzvan Lucescu a scăpat
Pedepsiți  Patronul lui PAOK s-a enervat după eșecul cu FCSB ! Măsură drastică luată la Salonic: doar Răzvan Lucescu a scăpat
Leziuni grave  Cinci jucători au suferit  accidentări extreme la genunchi  după protestul lui Rodri
Campionate
16:55
Leziuni grave Cinci jucători au suferit accidentări extreme la genunchi după protestul lui Rodri
Leziuni grave  Cinci jucători au suferit accidentări extreme la genunchi după protestul lui Rodri
Adnan Golubovic   Povestea incredibilă a  portarului lui Dinamo . Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”
09:00
Adnan Golubovic Povestea incredibilă a portarului lui Dinamo. Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”
Adnan Golubovic   Povestea incredibilă a portarului lui Dinamo . Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”
Stanciu îl apără pe Olaru  Mesajul căpitanului României  după ce a văzut ce s-a întâmplat la PAOK - FCSB: „Asta i-am spus”
16:57
Stanciu îl apără pe OlaruMesajul căpitanului României după ce a văzut ce s-a întâmplat la PAOK - FCSB: „Asta i-am spus”
Stanciu îl apără pe Olaru Mesajul căpitanului României după ce a văzut ce s-a întâmplat la PAOK - FCSB: „Asta i-am spus”
Lovitură pentru Pancu Dinamovistul  Cătălin Cîrjan  ratează partidele decisive cu Muntenegru și Elveția
16:09
Lovitură pentru PancuDinamovistul Cătălin Cîrjan ratează partidele decisive cu Muntenegru și Elveția
Lovitură pentru Pancu Dinamovistul Cătălin Cîrjan ratează partidele decisive cu Muntenegru și Elveția
Nicolae Mitea Povești cu  Diego Maradona și Zlatan Ibrahimovic : „Uneori nici nu îmi vine să cred” + marea greșeală a carierei
12:51
Nicolae MiteaPovești cu Diego Maradona și Zlatan Ibrahimovic: „Uneori nici nu îmi vine să cred” + marea greșeală a carierei
Nicolae Mitea Povești cu Diego Maradona și Zlatan Ibrahimovic : „Uneori nici nu îmi vine să cred” + marea greșeală a carierei
Golul sezonului!   VIDEO cu reușita : Juric a marcat un gol fabulos în Oțelul - U Craiova 1-1
05.10
Golul sezonului! VIDEO cu reușita: Juric a marcat un gol fabulos în Oțelul - U Craiova 1-1
Golul sezonului!  VIDEO cu reușita : Juric a marcat un gol fabulos în Oțelul - U Craiova 1-1
„Vreau CFR CAMPIOANĂ”   MM Stoica, reacție acidă după declarația lui Bordeianu: „Mi se pare  foarte ciudat ”