CM Snooker: Stephen Maguire și lovitura norocoasă la care și adversarul a zâmbit

Stephen Maguire a produs surpriza zilei la Campionatul Mondial de Snooker calificându-se în optimi după ce a trecut de Shaun Murphy, finalist la CM la ediția de anul trecut. Maguire a reușit faza zilei la Crucible cu o lovitură norocoasă care l-a făcut până și pe adversarul său să zâmbească.

Lovitura norocoasa la SnookerFoto: captura eurosport

Stephen Maguire s-a impus cu 10-8 în primul tur de la Campionatul Mondial în fața lui Shaun Murphy.

În cadrul partidei, Maguire a reușit și o lovitură norocoasă care i-a făcut pe fani să se amuze, iar pe adversar să zâmbească „amar”.

Vor avea loc luni, 18 aprilie, la Crucible:

De la ora 12:00 / Anthony McGill vs Liam Highfield (6-3 după prima sesiune)

12:00 / Mark Allen vs Scott Donaldson

16:30 / Mark Williams vs Michael White (7-2)

16:30 / Neil Robertson vs Ashley Hugill

21:00 / Stuart Bingham vs Lyu Haotian

*În România, Eurosport transmite în direct CM de Snooker.

CUM MERGEM LA MONDIALE  GOLAZO.ro simulează cum ar arăta  traseul din preliminariile CM  dacă tragerea la sorți ar fi acum
EURO 2024
03.07
CUM MERGEM LA MONDIALE GOLAZO.ro simulează cum ar arăta traseul din preliminariile CM dacă tragerea la sorți ar fi acum
Audiență record  Câți români s-au uitat la  România - Olanda  + câți bani încasează Pro TV
03.07
Audiență record Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Audiență record  Câți români s-au uitat la România - Olanda + câți bani încasează Pro TV
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda »  „Zidul galben”  a refuzat să părăsească stadionul
EURO 2024
02.07
Ștergeți-vă lacrimile!Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Ștergeți-vă lacrimile! Imagini copleșitoare cu „tricolorii” după înfrângerea cu Olanda » „Zidul galben” a refuzat să părăsească stadionul
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează  Spania - Germania !
EURO 2024
02.07
Program complet sferturiCum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania!
Program complet sferturi Cum arată duelurile pentru semifinale la Euro 2024: urmează Spania - Germania !