Petrescu style Bîrligea: „A fost o  strategie  ca eu și Mogoș să intrăm pe parcurs”
Daniel Bîrligea (sursă: sportpictures)

Petrescu styleBîrligea: „A fost o strategie ca eu și Mogoș să intrăm pe parcurs”

• Daniel Bîrligea a marcat un gol de senzație pentru CFR Cluj în victoria dramatică, 3-2 cu Dinamo, dar a oferit și ratarea etapei
  • Atacantul care a fost în lotul României la Euro 2024 a dezvăluit că a fost o strategie a antrenorului ca el și Mogoș să fie introduși pe parcursul meciului.

Daniel Bîrligea a fost trimis pe teren de Petrescu în startul reprizei a doua și a egalat în minutul 52 după o acțiune personală. Atacantul cotat de Transfermarkt la 1,6 milioane euro

Dezamăgire   Zeljko Kopic:  „Au fost câteva greșeli”
Dezamăgire Zeljko Kopic: „Au fost câteva greșeli”

Petrescu, dat de gol de Bîrligea

Petrescu a plănuit ca Bîrligea și Mogoș să intre în startul reprizei a doua. Strategia antrenorului a fost dezvăluită chiar de atacantul care a egalat pentru CFR, la șapte minute după ce a fost trimis pe teren.

„Sunt fericit pentru reușita din seara asta, însă puteau fi mai multe. Importante sunt cele 3 puncte.

A fost o strategie, ca mai mulți dintre noi să intrăm în repriza a doua și să oferim prospețime”, a declarat Bîrligea la flash-interviul de după meci.

Bîrligea a vorbit și despre ratarea uriașă din minutul 64, când a trimis pe lângă poartă din 5 metri.

„Se întâmplă și la mari jucători. Am văzut mingea la sfârșit și, ca atacant, am pus piciorul înainte”, a spus atacantul.

09:50
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
David Raya, eroul serii   Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din  Liga Campionilor : „Incredibil”
Liga Campionilor
09:36
David Raya, eroul serii Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din Liga Campionilor: „Incredibil”
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă