FINAL Unirea Urziceni - FC Arges 3-2 / Spectacol total!

Ce meci! Invinsi etapa trecuta in ultimul minut, elevii lui Petrescu au inceput in forta meciul cu FC Arges si in minutul 6, Dan Lacusta a "placat" un jucator ialomitean in careu, insa Deaconu n-a dat penalty. Imediat, pitestenii deschid scorul. Ialomitenii au presat, au egalat, dar s-au vazut din nou condusi dupa numai un minut, prin reusita lui Dulcea.

Nu, n-a fost vor sa fie supriza etapei, pentru ca Petrescu si-a biciuit jucatorii la pauza, care au revenit spectaculos si au castigat cu destule emotii in final, cand pitestenii au avut o bara.

DESFASURAREA MECIULUI:

'90+4 Final de meci incins! Pitestenii au avut o bara, au dominat, dar ialomitenii au rezistat eroic! Unirea Urziceni - FC Arges 3-2!

'75 Gooool Unirea! Mara a marcat din penalty! Unirea Urziceni - FC Arges 3-2!

'62 Mara suteaza spectaculos, Bosneag se arcuieste si respinge

'48 Tames suteaza de la 25 de metri peste poarta

'46 Gooool Unirea! Rusescu inscris cu o lovitura de cap, la coltul lung al portii lui Bosneag! Unirea Urziceni - FC Arges 2-2!

'45 a inceput a doua repriza

'45+3 s-a terminat prima repriza

'45+1 Kamara are o mare ocazie, dar se incurca in careul gazdelor

'43 Bilasco il gaseste excelent pe Mara in careu, dar sutul acestuia e prea slab si Bosneag retine

'35 Frunza trece de trei jucatori pitesteni si suteaza spre vinclu, dar mingea loveste bara!

'30 Gooool FC Arges! Dulcea ii readuce pe pitesteni in avantaj. Lansat de Kamara, Dulcea trimite balonul la coltul lung, la radacina barei! Unirea Urziceni - FC Arges 1-2!

'29 Gooool Unirea Urziceni! Mara inscrie cu piciorul stang din interiorul careului! Unirea Urziceni - FC Arges 1-1!

'16 Brandan suteaza pe langa poarta din lovitura libera

'11 Gooool FC Arges! Minge centrata in careul ialomitenilor, Lacusta recentreaza de langa Mehmedovici si Kamara inscrie din apropierea portii! Unirea Urziceni - FC Arges 0-1!

'7 Galamaz a trecut pe sub mingea centrata de Apostol

'6 Deaconu nu a acordat o lovitura de la 11 metri pentru Unirea, la un fault facut in careu de Dan Lacusta, fundasul lui FC Arges

'1 a inceput partida

Unirea Urziceni:

Arlauskis - Brandan, Mehmedovici, Galamaz, Bordeanu - Mara, Paduretu, Apostol ('50 E. Nicu), S. Frunza - Onofras, Bilasco ('45 Rusescu)

FC Arges:

Bosneag - Stan, Balasa, Lacusta, Bazzi - Tanase, Carstoiu, Tames , Doman ('63 Nastasie) - Dulcea ('66 Chirciu), Kamara

FCSB PRINDE VITEZĂ   VIDEO CU GOLUL  » Revanșa lui Tavi Popescu: „dublă” cu reușită superbă din lovitură liberă! Clasamentul actualizat
06.10
FCSB PRINDE VITEZĂ VIDEO CU GOLUL » Revanșa lui Tavi Popescu: „dublă” cu reușită superbă din lovitură liberă! Clasamentul actualizat
FCSB PRINDE VITEZĂ  VIDEO CU GOLUL » Revanșa lui Tavi Popescu: „dublă” cu reușită superbă din lovitură liberă! Clasamentul actualizat
Hagi, assist și roșu!  Ianis a reușit o pasă de gol la meciul 100 pentru Rangers, dar  a fost eliminat  pe final
06.10
Hagi, assist și roșu! Ianis a reușit o pasă de gol la meciul 100 pentru Rangers, dar a fost eliminat pe final
Hagi, assist și roșu!  Ianis a reușit o pasă de gol la meciul 100 pentru Rangers, dar  a fost eliminat pe final
GOL COMIC  VIDEO Doi rapidiști s-au încurcat între ei la golul doi! FC Botoșani- Rapid 2-0, continuă criza giuleștenilor. Clasamentul actualizat
06.10
GOL COMIC VIDEO Doi rapidiști s-au încurcat între ei la golul doi! FC Botoșani- Rapid 2-0, continuă criza giuleștenilor. Clasamentul actualizat
„Veţi afla zilele viitoare”   Șumudică, misterios  după Botoșani - Rapid 2-0, legat de ce le-a transmis jucătorilor
06.10
„Veţi afla zilele viitoare” Șumudică, misterios după Botoșani - Rapid 2-0, legat de ce le-a transmis jucătorilor
„Veţi afla zilele viitoare”  Șumudică, misterios după Botoșani - Rapid 2-0, legat de ce le-a transmis jucătorilor
Schimbat imediat   Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului  l-a scos din echipă  în doar câteva minute!
06.10
Schimbat imediat Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului l-a scos din echipă în doar câteva minute!
Schimbat imediat  Panțîru a greșit la gol, iar telefonul patronului l-a scos din echipă în doar câteva minute!
Maxim, erou la Gaziantep VIDEO: Internaționalul român, decisiv în meciul cu Beșiktaș + reușită anulată a lui Sorescu
06.10
Maxim, erou la Gaziantep VIDEO: Internaționalul român, decisiv în meciul cu Beșiktaș + reușită anulată a lui Sorescu
SHOW LA GIRONA VIDEO: Gazzaniga a reușit să apere 3 penalty-uri în victoria cu Bilbao, 2-1!
Campionate
06.10
SHOW LA GIRONA VIDEO: Gazzaniga a reușit să apere 3 penalty-uri în victoria cu Bilbao, 2-1!
Adnan Golubovic   Povestea incredibilă a  portarului lui Dinamo . Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”
06.10
Adnan Golubovic Povestea incredibilă a portarului lui Dinamo. Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”
Adnan Golubovic   Povestea incredibilă a portarului lui Dinamo . Jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”