Liga 2: Csikszereda vs Petrolul Ploiești 1-2 / Oaspeții au întors rezultatul în ultimul sfert de oră

FC Petrolul a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-1 (0-1), formaţia Csikszereda, în etapa a 24-a a Ligii a II-a. Partida s-a desfăşurat cu spectatori, fiind prezenţi inclusiv fani prahoveni, însă numărul lor nu a depăşit 1.000, potrivit News.ro.

Liga 2Foto: frf.ro

Casiadi a deschis scorul în minutul 19, oaspeţii revenind pe tabelă în final, prin Arnăutu '77 şi Palmeş '82 (a).

În urma acestui rezultat, Petrolul se apropie de locurile de promovare/baraj. Lider în clasament este echipa UTA, cu 50 de puncte, urmată de CS Mioveni şi Turris-Oltul Turnu Măgurele, cu câte 39 de puncte, şi FC Argeş şi Petrolul, cu câte 38 de puncte.

Csikszereda rămâne pe locul 17, retrogradabil, cu 22 de puncte.

Gol Rațiu  „Sonic”,  prima reușită în La Liga pentru Rayo Vallecano! Explicația gestului haios făcut după reușită
00:31
Gol Rațiu„Sonic”, prima reușită în La Liga pentru Rayo Vallecano! Explicația gestului haios făcut după reușită
Gol Rațiu „Sonic”, prima reușită în La Liga pentru Rayo Vallecano! Explicația gestului haios făcut după reușită
Șumudică și-a criticat jucătorii „ Nu trebuie să te învăț eu,  trebuie să simți! Nu pot să strig mereu ce să faci”
00:45
Șumudică și-a criticat jucătoriiNu trebuie să te învăț eu, trebuie să simți! Nu pot să strig mereu ce să faci”
Șumudică și-a criticat jucătorii „ Nu trebuie să te învăț eu, trebuie să simți! Nu pot să strig mereu ce să faci”
VIDEO CU FAZA Momentul care a închis derby-ul  Rapid - U Cluj  » Eroarea lui Braun + penalty-ul transformat cu sânge rece de Nistor
16.09
VIDEO CU FAZAMomentul care a închis derby-ul Rapid - U Cluj » Eroarea lui Braun + penalty-ul transformat cu sânge rece de Nistor
VIDEO CU FAZA Momentul care a închis derby-ul Rapid - U Cluj » Eroarea lui Braun + penalty-ul transformat cu sânge rece de Nistor
SĂPUNARU 40  Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost  cu Șumi ! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”
16.09
SĂPUNARU 40 Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost cu Șumi! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”
SĂPUNARU 40  Interviu exclusiv GOLAZO.ro: „L-am iubit pe Pancu, dar primul tricou a fost cu Șumi ! Regrete? Niciodată! Ar fi cea mai mare greșeală”