Direct din Corner   Pulisic a marcat deja  golul etapei  în Champions League +22 foto
Christian Pulisic (sursa: Imago)

Direct din Corner Pulisic a marcat deja golul etapei în Champions League

• Christian Pulisic (26 de ani) a marcat golul etapei în UEFA Champions League pentru AC Milan, în victoria 3-1 împotriva lui Club Brugge.

AC Milan s-a impus cu scorul de 3-1 în partida cu Club Brugge. Pentru „diavoli” este prima victorie din acest sezon de Liga Campionilor.

Decizie bizară la Rangers - FCSB  Interzis la TV  pentru peste 1 milion de români!
Decizie bizară la Rangers - FCSBInterzis la TV pentru peste 1 milion de români!
Decizie bizară la Rangers - FCSB Interzis la TV pentru peste 1 milion de români!

Pulisic, golul etapei în Champions League

Primul gol al partidei a fost marcat de american, în minutul 34, printr-o execuție direct din corner.

Șuțul lui Pulisic a trecut de apărarea adversă și s-a oprit direct în poartă.

Tijjani Reijnders a reușit să aducă victoria italienilor, cu două reușite în minutele 61 și 71.

După acest succes, AC Milan se află pe poziția 19, în clasament, cu 3 puncte din tot atâtea partide. Același record îl are și Club Brugge, doar că belgienii se poziționează pe locul 24.

Pulisic, gol direct din corner

Pulisic, gol direct din corner Pulisic, gol direct din corner Pulisic, gol direct din corner Pulisic, gol direct din corner Pulisic, gol direct din corner
+22 Fotografii
labels.photo-gallery

Francesco Camarda ar fi putut deveni cel mai tânăr marcator din Champions League

AC Milan ar fi putut câștiga partida cu 4-1, însă golul marcat de Camarda (16 ani), în minutul 87, a fost anulat din cauza unui offside.

Atacantul italian a intrat pe teren în minutul 75, după ce l-a înlocuit pe Alvaro Morata și ar fi putut deveni cel mai tânăr marcator din istoria competiției.

La bucuria de după gol, Camarda și-a dat jos tricoul, gest care a fost sancționat de „centralul” partidei cu cartonașul galben.

Recordul pentru cel mai tânăr marcator din Liga Campionilor este deținut de Ansu Fati, care a punctat pentru Barcelona la doar 17 ani și 40 de zile, împotriva lui Inter, în 2019.

10 milioane de euro
este cota de piață a lui Francessco Camarda, potrivit transfermarkt.com
Europa League
22.10
S-a scris istoria  LeBron și Bronny au jucat primul lor meci împreună în NBA: „Nu te gândi la greșeli,  dă tot ce ai ”
Baschet
09:56
S-a scris istoria LeBron și Bronny au jucat primul lor meci împreună în NBA: „Nu te gândi la greșeli, dă tot ce ai
S-a scris istoria  LeBron și Bronny au jucat primul lor meci împreună în NBA: „Nu te gândi la greșeli, dă tot ce ai ”
Noul Lăcătuș  Daniel Paraschiv  a spart gheața  la Oviedo. Atacantul e monitorizat de Mircea Lucescu
Stranieri
11:41
Noul Lăcătuș Daniel Paraschiv a spart gheața la Oviedo. Atacantul e monitorizat de Mircea Lucescu
Noul Lăcătuș  Daniel Paraschiv a spart gheața la Oviedo. Atacantul e monitorizat de Mircea Lucescu
Ianis Hagi „a furat show-ul”   VIDEO  » În ziua în care a împlinit 26 de ani, românul a marcat  direct din corner  pentru Rangers B
Stranieri
09:28
Ianis Hagi „a furat show-ul” VIDEO » În ziua în care a împlinit 26 de ani, românul a marcat direct din corner pentru Rangers B
Ianis Hagi „a furat show-ul”  VIDEO » În ziua în care a împlinit 26 de ani, românul a marcat  direct din corner pentru Rangers B
Liga Campionilor    LIVE , etapa #3 » Barcelona - Bayern Munchen e capul de afiș al serii
Liga Campionilor
10:06
Liga Campionilor LIVE, etapa #3 » Barcelona - Bayern Munchen e capul de afiș al serii
Liga Campionilor  LIVE , etapa #3 » Barcelona - Bayern Munchen e capul de afiș al serii
Un singur cartonaș!   Istvan Kovacs  a controlat perfect  Real - Borussia 5-2. Cu discreție, fără multe avertismente
00:05
Un singur cartonaș! Istvan Kovacs a controlat perfect Real - Borussia 5-2. Cu discreție, fără multe avertismente
Un singur cartonaș!  Istvan Kovacs a controlat perfect Real - Borussia 5-2. Cu discreție, fără multe avertismente
RANGERS - FCSB, SUB LUPĂ  Din Scoția, Gregory Tade o analizează pe Rangers și îl apără pe Ianis Hagi: „Cred că  merită mai mult ”