Scandări xenofobe în Liga 2   Robert Ilyeș  pentru GOLAZO.ro: „Nu e normal”
Robert Ilyeş. Foto: Sportpictures

Scandări xenofobe în Liga 2 Robert Ilyeș pentru GOLAZO.ro: „Nu e normal”

• Scandări xenofobe pe stadion la ultimul meci al etapei #6 din Liga 2, CSM Reșița - Csikszereda 2-3.
  • Robert Ilyeș a comentat incidentele din Banat pentru GOLAZO.ro.
CS DINAMO, ÎN ȘTEFAN CEL MARE   Echipa Ministerului de Interne vrea să joace pe „Dinamo” în timpul  demolării stadionului

Astăzi s-a desfășurat ultimul meci al etapei #6 din Liga 2, CSM Reșița - Csikszereda, care s-a încheiat cu victoria oaspeților, scor 3-2.

Fanii gazdelor și-au exprimat nemulțumirea față de prestația echipei, dar au recurs și la jigniri și scandări xenofobe la adresa adversarilor.

Robert Ilyeș, antrenorul echipei Csikszereda, a discutat cu GOLAZO.ro despre scandările auzite în timpul meciului.

Am fost înjurați, au fost și ceva scandări (n.r. - xenofobe), care nu-și au locul pe stadion. Nu e normal, mai ales că cine ne cunoaște știe cum primim noi oaspeții. Asta e, am trecut peste, când câștigi mai închizi ochii, mai astupi urechile. E păcat, dar ce putem face? Să mergem mai departe și să încercăm să iertăm. Rămânem cu victoria care ne-a îndulcit seara Robert Ilyeș, pentru GOLAZO.ro

CSM Reșița - Csikszereda 2-3 în etapa # din Liga 2

Csikszereda Miercurea Ciuc a reușit să obțină al șaselea succes consecutiv în Liga 2.

Bănățenii au reușit să revină de două ori pe tabelă, grație golurilor marcate de Andrei Lascu în minutul 34 și Moussa Samake în minutul 56.

Oaspeții deschiseseră scorul prin Raul Palmeș, în minutul 25, și prin Jozsef Dolny, în minutul 40. Spre bucuria ciucanilor, în ultimele minute, brazilianul Elton a deviat mingea în propria poartă, în încercarea de a respinge.

Un element dificil a fost starea terenului, care era foarte moale din cauza ploii din ultimele trei-patru zile. Ne-a fost greu să ne adaptăm la aceste condiții, am încercat să evităm pasele scurte și să atacăm mai direct, pentru că mingea sărea ciudat și aceste condiții au dus la multe greșeli tehnice Robert Ilyeș, conform fkcsikszereda.ro

FK Csikszereda s-a distanțat în fruntea clasamentului Ligii a 2-a, cu 18 puncte acumulate. În schimb, CSM Reșița a rămas pe locul 7, cu 11 puncte.

CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
Liga Campionilor
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
9 luni fără fotbal   Dorin Rotariu  nu joacă nici la Ankaragucu: „Sper să înceapă, pentru că are multe calități”
19.09
9 luni fără fotbal Dorin Rotariu nu joacă nici la Ankaragucu: „Sper să înceapă, pentru că are multe calități”
9 luni fără fotbal  Dorin Rotariu nu joacă nici la Ankaragucu: „Sper să înceapă, pentru că are multe calități”
Andrei Ivan vrea titlul   Starul Universității Craiova crede că este  anul oltenilor : „Am avut un start foarte bun”
19.09
Andrei Ivan vrea titlul Starul Universității Craiova crede că este anul oltenilor: „Am avut un start foarte bun”
Andrei Ivan vrea titlul   Starul Universității Craiova crede că este anul oltenilor : „Am avut un start foarte bun”
Demisie înainte de „tricolori”! Decizie radicală în Cipru: selecționerul Timur  Ketsbaia a părăsit naționala