Rulmentul Brasov a suferit prima infrangere stagionala

Rulmentul Brasov a pierdut prima mansa a semifinalei Cupei Cupelor la handbal feminin, impotriva formatiei spaniole Akaba Bera Bera, insa pastreaza sanse la calificarea in ultimul act in returul de peste o saptamana, fiind invinsa la un singur gol diferenta: 28-27. Acesta este primul esec in partidele disputate in acest sezon in toate competitiile de elevele Marianei Tarca.

Dupa un inceput modest, in care au fost conduse cu 1-4, brasovencele au revenit in joc egaland la cinci si preluand apoi conducerea chiar si la doua goluri diferenta (8-6 in minutul 20). Akaba a revenit si a intrat la pauza in avantaj (14-12).

In finalul primei reprize, Rulmentul a pierdut-o pe extrema stanga, Woo Sun Hee care a fost faultata dur si nu a mai putut continua partida.

Dupa pauza, cele doua echipe au mers cap la cap, insa gazdele au fost mai atente la finalizare, reusind sa se distanteze la 23-20 in minutul 46. Rulmentul a egalat in final la 27, dar Valverde a marcat in ultimele secunde si Akaba a obtinut o victorie la limita: 28-27.

Cea mai buna marcatoare a partidei a fost Cristina Neagu care a inscris de opt ori pentru Rulmentul.

Returul este programat pe 26 aprilie, de la ora 19, la Brasov.

Adnan Golubovic   Povestea incredibilă a  portarului lui Dinamo : jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”
09:00
Adnan Golubovic Povestea incredibilă a portarului lui Dinamo: jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”
Adnan Golubovic   Povestea incredibilă a portarului lui Dinamo : jefuit și amenințat, cu ambii genunchi făcuți praf: „Mama și tata vor afla abia când vor citi asta”
Nicolae Mitea Povești cu  Diego Maradona și Zlatan Ibrahimovic : „Uneori nici nu îmi vine să cred” + marea greșeală a carierei
12:51
Nicolae MiteaPovești cu Diego Maradona și Zlatan Ibrahimovic: „Uneori nici nu îmi vine să cred” + marea greșeală a carierei
Nicolae Mitea Povești cu Diego Maradona și Zlatan Ibrahimovic : „Uneori nici nu îmi vine să cred” + marea greșeală a carierei
Golul sezonului!   VIDEO cu reușita : Juric a marcat un gol fabulos în Oțelul - U Craiova 1-1
05.10
Golul sezonului! VIDEO cu reușita: Juric a marcat un gol fabulos în Oțelul - U Craiova 1-1
Golul sezonului!  VIDEO cu reușita : Juric a marcat un gol fabulos în Oțelul - U Craiova 1-1
„Vreau CFR CAMPIOANĂ”   MM Stoica, reacție acidă după declarația lui Bordeianu: „Mi se pare  foarte ciudat ”
05.10
„Vreau CFR CAMPIOANĂ” MM Stoica, reacție acidă după declarația lui Bordeianu: „Mi se pare foarte ciudat
„Vreau CFR CAMPIOANĂ”  MM Stoica, reacție acidă după declarația lui Bordeianu: „Mi se pare foarte ciudat ”
Messi, aproape de Mondialul Cluburilor Inter Miami vrea  wild-card  la turneul XXL inventat de FIFA!
Campionate
12:16
Messi, aproape de Mondialul CluburilorInter Miami vrea wild-card la turneul XXL inventat de FIFA!
Messi, aproape de Mondialul Cluburilor Inter Miami vrea wild-card la turneul XXL inventat de FIFA!
Selmani, out  Nu poate merge la națională din cauza  accidentării , Dinamo încearcă să-l recupereze pentru derby
05.10
Selmani, out Nu poate merge la națională din cauza accidentării, Dinamo încearcă să-l recupereze pentru derby
Selmani, out  Nu poate merge la națională din cauza accidentării , Dinamo încearcă să-l recupereze pentru derby
Lixandru, diagnostic crunt  Mijlocașul lui FCSB a primit  verdictul  după accidentarea din meciul cu PAOK
05.10
Lixandru, diagnostic crunt Mijlocașul lui FCSB a primit verdictul după accidentarea din meciul cu PAOK
Lixandru, diagnostic crunt  Mijlocașul lui FCSB a primit  verdictul după accidentarea din meciul cu PAOK
Lipă, alături de Ciolacu  Șefa Sportului l-a însoțit pe Marcel Ciolacu, liderul PSD, la depunerea candidaturii la  prezidențiale