Simona Halep, infrangere surprinzatoare in fata Denisei Allertova in sferturile de finala de la WTA Guangzhou: 4-6, 3-6

Simona Halep, infrangere surprinzatoare in fata Denisei Allertova in sferturile de finala de la WTA Guangzhou: 4-6, 3-6

Simona Halep, locul 2 WTA si cap de serie numarul 1, a fost infranta astazi in mod surprinzator de Denisa Allertova, locul 74 WTA, in sfertul de finala al Turneului de la Guangzhou (China), cu scorul 4-6, 3-6. In fata unor tribune descurajant de goale, Halep a parut vlaguita in fata unei adversare care a facut un meci mare.

Simona Halep, la GuangzhouFoto: wtatennis.com

Meciul nu a avut practic istoric, Denise Allertova conducand in permanenta ostilitatile in ambele seturi. Simona Halep a dat senzatia ca poate reveni in setul doi, cand a ajuns de la 1-5 la 3-5, dar a fost suficient ca Allertova sa serveasca bine pentru a castiga meciul.

• Evolutia LIVESCORE a meciului Simona Halep - Denise Allertova

Setul 2: Halep - Allertova 4-6, 3-6

3-6. Game over!

3-5. Simona Halep isi castiga serviciul si trebuie sa reziste asaltului pe serviciul Allertovei ca sa ramana in meci. Simona pare totusi vlaguita, nu-i sclipesc ochii a dorinta de victorie

2-5. Break reusit in sfarsit de Simona. Are sansa se reintre in meci

1-5. Incredibila desfasurare a meciului: Simona si-a pierdut serviciul la zero

1-4. Cehoaica si-a consolidat break-ul din game-ul precedent. Mai ingrijorator e ca Allertova are raspunsul corect la toate provocarile Simonei.

1-3. Lucrurile arata tot mai rau pentru Simona. Parca ii lipseste linia calauzitoare, e tot mai sovaielnica

1-2. Game de mare lupta, castigat in cele din urma de Allertova

1-1. Inceput mai bun de set, in comparatie cu primul. Simona a cistigat ceva la precizia loviturilor

0-1. Simona Halep pierde primul game, pe serviciul cehoaicei, si da din cap neincrezatoare. Da, e greu de crezut ca o tine in sah locul 74 WTA. Dar Simona e specialista in reveniri de la 0-1, nu-i asa? Ii place sa se joace cu nervii suporterilor :)

Setul 1: Halep - Allertova 4-6

4-6, set Allertova. Simona si-a pierdut serviciul extrem de usor, iar Denise Alertova nu a ezitat in fata sanselor date de erorile nefortate ale Simonei Halep. Primul set a fost practic fara istoric, sa vedem daca Simona poate trage de ea pentru o revenire in setul 2

4-5 (Break la zero realizat de Simona Halep, care revine in meci! Romanca urmeaza la serviciu si poate sa egaleze la 5. Foarte ezitanta in primele game-uri, Halep da semne ca a citit jocul cehoaicei si a gasit antidotul. Sa vedem daca poate lega trei game-uri consecutive)

3-5

2-5

2-4

1-4 (Halep a irosit cateva mingi de break, cehoaica Allertova a reusit in cele din urma sa-si castige serviciul)

1-3 (Primul game reusit de Halep pe serviciul propriu, dupa un inceput slab de meci)

0-3

0-2

0-1

----------------------

Jucatoarea de tenis Simona Halep a declarat miercuri dupa ce a reusit accederea in sferturile de finala la Guangzhou (China), ca este fericita pentru ca a ajuns in aceasta faza a competitiei, dar si pentru ca a reusit sa joace foarte bine, informeaza wtatennis.com, citat de Mediafax.

Simona Halep s-a calificat in sferturile de finala, dupa ce a trecut in optimi de sportiva ungara Timea Babos, locul 76 WTA, scor 6-4, 6-0, in 66 de minute.

Golul sezonului!   VIDEO cu reușita : Juric a marcat un gol fabulos în Oțelul - U Craiova 1-1
05.10
Golul sezonului! VIDEO cu reușita: Juric a marcat un gol fabulos în Oțelul - U Craiova 1-1
Golul sezonului!  VIDEO cu reușita : Juric a marcat un gol fabulos în Oțelul - U Craiova 1-1
„Vreau CFR CAMPIOANĂ”   MM Stoica, reacție acidă după declarația lui Bordeianu: „Mi se pare  foarte ciudat ”
05.10
„Vreau CFR CAMPIOANĂ” MM Stoica, reacție acidă după declarația lui Bordeianu: „Mi se pare foarte ciudat
„Vreau CFR CAMPIOANĂ”  MM Stoica, reacție acidă după declarația lui Bordeianu: „Mi se pare foarte ciudat ”
Selmani, out  Nu poate merge la națională din cauza  accidentării , Dinamo încearcă să-l recupereze pentru derby
05.10
Selmani, out Nu poate merge la națională din cauza accidentării, Dinamo încearcă să-l recupereze pentru derby
Selmani, out  Nu poate merge la națională din cauza accidentării , Dinamo încearcă să-l recupereze pentru derby
Lixandru, diagnostic crunt  Mijlocașul lui FCSB a primit  verdictul  după accidentarea din meciul cu PAOK
05.10
Lixandru, diagnostic crunt Mijlocașul lui FCSB a primit verdictul după accidentarea din meciul cu PAOK
Lixandru, diagnostic crunt  Mijlocașul lui FCSB a primit  verdictul după accidentarea din meciul cu PAOK
Lipă, alături de Ciolacu  Șefa Sportului l-a însoțit pe Marcel Ciolacu, liderul PSD, la depunerea candidaturii la  prezidențiale
Alte sporturi
05.10
Lipă, alături de Ciolacu Șefa Sportului l-a însoțit pe Marcel Ciolacu, liderul PSD, la depunerea candidaturii la prezidențiale
Alex Dobre, la Rapid?     Răsturnare de situație  pentru internaționalul român dorit și de CFR Cluj
05.10
Alex Dobre, la Rapid? Răsturnare de situație pentru internaționalul român dorit și de CFR Cluj
Alex Dobre, la Rapid?   Răsturnare de situație pentru internaționalul român dorit și de CFR Cluj
IFTIME FACE ECHIPA  Patronul lui  FC Botoșani  schimbă un titular cu Rapid: „Îmi pare rău să spun asta”
05.10
IFTIME FACE ECHIPA Patronul lui FC Botoșani schimbă un titular cu Rapid: „Îmi pare rău să spun asta”
IFTIME FACE ECHIPA  Patronul lui FC Botoșani schimbă un titular cu Rapid: „Îmi pare rău să spun asta”
Erou pentru Rayo   Andrei Rațiu,  decisiv  la golul victoriei echipei sale în meciul cu Real Valladolid
05.10
Erou pentru Rayo Andrei Rațiu, decisiv la golul victoriei echipei sale în meciul cu Real Valladolid
Erou pentru Rayo  Andrei Rațiu, decisiv la golul victoriei echipei sale în meciul cu Real Valladolid