Ter Stegen s-a rupt!  Accidentare gravă pentru portarul Barcelonei: „Absolut  teribil ”
Marc-André ter Stegen a suferit o accidentare gravă FOTO Imago

Ter Stegen s-a rupt! Accidentare gravă pentru portarul Barcelonei: „Absolut teribil

• Marc-André ter Stegen a suferit o accidentare gravă în meciul Barcelonei cu Villarreal și a fost scos pe targă și dus la spital
  • Iñaki Peña, 25 de ani, care a intrat în locul său, nu mai jucase din februarie

Portarul german de 32 de ani a căzut prost la o „aterizare”, cu toată greutatea pe piciorul drept.

E același genunchi la care a fost operat în mai 2021 pentru a repara tendonul rotulian.

„Attack Fener”  Ultrașii lui Fenerbahce  s-au făcut de râs  cu scenografia, la derby-ul cu Galatasaray + Mourinho, ironizat: „Plângăciosul”
„Attack Fener” Ultrașii lui Fenerbahce s-au făcut de râs cu scenografia, la derby-ul cu Galatasaray + Mourinho, ironizat: „Plângăciosul”
„Attack Fener”  Ultrașii lui Fenerbahce s-au făcut de râs cu scenografia, la derby-ul cu Galatasaray + Mourinho, ironizat: „Plângăciosul”

„Pare că are probleme cu ligamentele” notează jurnaliștii de la sport.es, care continuă: „Situația e gravă. Va face teste luni, dar arată rău de tot. Încă unul pe lista infirmeriei Barcei. Absolut teribil”.

Potrivit DAZN, rotula genunchiului drept al lui Ter Stegen ar putea fi dislocată, cu leziune a tendonului.

• Acțiunea lui Ter Stegen a venit imediat după o intervenție providențială a portarului german, care a evitat golul de 2-2.
Loja Barcelonei, după accidentarea lui Ter Stegen Loja Barcelonei, după accidentarea lui Ter Stegen
Loja Barcelonei, după accidentarea lui Ter Stegen

În funcție de durata accidentării lui Ter Stegen, clubul va trebui să se gândească dacă să mizeze pe Iñaki Peña sau să caute o soluție alternativă pentru restul sezonului.

Cred că e o accidentare foarte serioasă, s-a văzut și pe teren. Va trebui să mai așteptăm pentru un diagnostic clar. Nu pot comenta nimic despre un eventual înlocuitor, din respect Hansi Flick după meci

Villarreal - Barcelona 1-5

Barcelona a deschis scorul cu Villarreal prin Lewandowski, în minutul 20, și tot polonezul a mărit diferența în minutul 35.

Gazdele au răspuns prin Perez, în minutul 38. La pauză scorul era 2-1 pentru catalani.

În partea secundă, Torre a înscris pentru Barca în minutul 58.

Lewandowski a ratat un penalty (66), Raphinha făcut 4-1 (75) și a tot el a înscris pentru 5-1 (83).

MM, vulcan anti-ARBITRI  Mihai Stoica îi cere lui Vassaras  să publice  discuțiile: „Costreie a zis că la Șut e doar o contră!”
22.09
MM, vulcan anti-ARBITRI Mihai Stoica îi cere lui Vassaras să publice discuțiile: „Costreie a zis că la Șut e doar o contră!”
MM, vulcan anti-ARBITRI  Mihai Stoica îi cere lui Vassaras să publice discuțiile: „Costreie a zis că la Șut e doar o contră!”
Campionate
22.09
Ter Stegen s-a rupt!  Accidentare gravă pentru portarul Barcelonei: „Absolut teribil ”