Accidentat Mitriță a părăsit terenul după  13 minute   în amicalul Craiovei +12 foto
Alex Mitriță a fost nevoit să părăsească terenul din cauza unei accidentări.

AccidentatMitriță a părăsit terenul după 13 minute în amicalul Craiovei

• Universitatea Craiova a suferit o înfrângere cu 1-2 într-un meci amical disputat în Austria împotriva echipei cipriote Pafos FC.
  • În ciuda unui start promițător, marcat de golul lui Elvir Koljic din minutul 5, Universitatea Craiova a pierdut avantajul și a fost învinsă în final de adversarii din Cipru.
  • De asemenea, echipa a suferit o lovitură grea în minutul 13, când Alex Mitriță a fost nevoit să părăsească terenul din cauza unei accidentări.
Promovare Espanyol  revine în La Liga  după numai un sezon: imagini cu bucuria catalanilor

Universitatea Craiova a înregistrat o înfrângere cu 1-2 în meciul amical disputat împotriva echipei cipriote Pafos FC, în cadrul cantonamentului din Austria.

Craiova a suferit o pierdere și mai importantă în minutul 13.

Alex Mitriță a fost nevoit să părăsească terenul, înlocuit de Lyes Houri, după ce a fost lovit de un adversar.

Starul de la Universitatea Craiova s-a accidentat

Mitriță a fost implicat în startul promițător al Universității Craiova, dar accidentarea sa a afectat echilibrul și strategia echipei în restul meciului.

Amical Craiova - Pafos 1-2 FOTO: facebook.com/UCVOficial

Amical Craiova - Pafos 1-2 FOTO: facebook.com/UCVOficial Amical Craiova - Pafos 1-2 FOTO: facebook.com/UCVOficial Amical Craiova - Pafos 1-2 FOTO: facebook.com/UCVOficial Amical Craiova - Pafos 1-2 FOTO: facebook.com/UCVOficial Amical Craiova - Pafos 1-2 FOTO: facebook.com/UCVOficial
+12 Fotografii
labels.photo-gallery

Elvir Koljic a înscris în minutul 5, după o acțiune inițiată de Vlădoiu și Crețu.

Vlad Dragomir joacă în Cipru, pentru Pafos

După ce Elvir Koljic a deschis scorul din pasa lui Alexandru Crețu, în minutul 5, Pafos FC a egalat rapid în minutul 11 și a reușit să întoarcă rezultatul în favoarea sa în minutul 81, prin golul marcat de Twumasi.

Vlad Dragomir, fost jucător la Arsenal, a evoluat pentru FC Pafos în meciul cu Craiova. Totuși, Vlad Dragomir nu a înscris.

Formația cipriotă, condusă de antrenorul spaniol Juan Carlos Carcedo, are în componență o serie de jucători internaționali și a terminat sezonul precedent pe locul 5 în campionatul cipriot, dar a câștigat Cupa Ciprului cu un scor de 3-0 în finala împotriva echipei Omonia Nicosia.

În lotul câștigător era și Adrian Rus, care acum este la EURO 2024. Rus a fost împrumutat în Cipru din Italia, de la Pisa.

Programul Craiovei în cantonamentul din Austria

Universitatea Craiova se află într-un stagiu de pregătire în Austria, la Neustift im Stubaital, și are programate încă patru meciuri amicale înainte de încheierea cantonamentului pe 1 iulie.

Programul lor include următoarele meciuri:

• Pe 24 iunie, „Știința” va juca împotriva echipei Legiei Varșovia.
  • Pe 26 iunie, Universitatea Craiova va juca cu vicecampioana Poloniei, Slask Wroclaw.
  • Pe 29 iunie, urmează un meci contra campioanei Bulgariei, Ludogorets Razgrad.
  • Pe 30 iunie, va juca împotriva lui FK Jablonec, echipă unde a evoluat în trecut și Bogdan Vătăjelu.

Echipa de start a Universității Craiova pentru meciul amical a fost următoarea:

• Prima repriză:
    Popescu – Vlădoiu, Maldonado, Bușe, Benga – Crețu, Petculescu – Bană, Mitriță (’16, Houri), Ivan – Koljic.
  • Repriza a doua:
    Lung jr. – Gașpăr, Crețu (’60, Zajkov), Badelj, Ndong – M. Căpățână, Lăpădătescu – David Barbu, Houri (’79, Ninaci), Danciu – Markovic (’69, Mora).
  • Rezerve neutilizate: Matei Goga, David Lazar.
  • Antrenor: Constantin Gâlcă

„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria,  jigniri xenofobe  la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Alte sporturi
04.10
„Urâm România!” Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
MM îl apără pe Olaru  „E  jucătorul #1  din cariera mea de peste 30 de ani! Doar la Neșu am mai văzut asta”
Europa League
04.10
MM îl apără pe Olaru „E jucătorul #1 din cariera mea de peste 30 de ani! Doar la Neșu am mai văzut asta”
FCSB îi provoacă insomnii Patronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și  n-a mai putut să doarmă !”
04.10
FCSB îi provoacă insomniiPatronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și n-a mai putut să doarmă!”
FCSB îi provoacă insomnii Patronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și n-a mai putut să doarmă !”
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ   Mircea Lucescu  a anunțat convocările  pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
04.10
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ Mircea Lucescu a anunțat convocările pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ   Mircea Lucescu a anunțat convocările pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
„Nu vizionez!”  Duelul PAOK - FCSB,  neinteresant pentru Șumudică : „Pregăteam meciul cu Botoșani”
04.10
„Nu vizionez!” Duelul PAOK - FCSB, neinteresant pentru Șumudică: „Pregăteam meciul cu Botoșani”
„Nu vizionez!”  Duelul PAOK - FCSB, neinteresant pentru Șumudică : „Pregăteam meciul cu Botoșani”
Diaspora, izvorul României Mircea Lucescu aduce la națională un  golgeter austriac , cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
04.10
Diaspora, izvorul RomânieiMircea Lucescu aduce la națională un golgeter austriac, cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
Diaspora, izvorul României Mircea Lucescu aduce la națională un golgeter austriac , cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
Premieră la FCSB Primă după victoria cu PAOK: ce  bonus  primește fiecare jucător