VIDEO Arsenal - Leicester 4-3/ Spectacol in primul meci al sezonului din Premier League - "Tunarii" au revenit de la 2-3

Arsenal si Leicester au deschis noul sezon din Premier League intr-un meci spectaculos in care care s-au marcat 7 goluri. Echipa pregatita de Arsene Wenger a castigat, scor 4-3, dupa ce a fost condusa cu 3-2.

Arsenal, victorie spectaculoasa cu LeicesterFoto: arsenal.com

In primele cinci minute ale partidei de pe Emirates Stadium s-au marcat doua goluri. La doar doua minute de la fluierul de start, Lacazette a inscris primul sau gol in tricoul lui Arsenal, insa Okazaki (5') a egalat imediat. Vardy a adus-o in avantaj pe Leicester in minutul 29, dar Welbeck a restabilit egalitatea in prelungirile primei reprize (45+2').

Vardy a reusit "dubla" in minutul 56, insa Wenger a mutat inspirat, introducandu-i pe teren pe Ramsey si Giroud. Ramsey a egalat in minutul 83, iar Giroud (85') a adus victoria "tunarilor" cu cinci minute inainte de final.

Vezi aici rezumatul partidei Arsenal vs Leicester.

09:50
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
David Raya, eroul serii   Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din  Liga Campionilor : „Incredibil”
Liga Campionilor
09:36
David Raya, eroul serii Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din Liga Campionilor: „Incredibil”
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă