​VIDEO Doar în Amsterdam - Ajax înscrie trei goluri după ce fiul lui Bob Marley cântă la pauza meciului

Fiul lui Bob Marley, Ky-Mani Marley, a intrat pe teren la pauza meciului dintre Ajax Amsterdam și AEK Atena și a "trezit" formația olandeză cu una dintre melodiile tatălui său "Three Little Birds". Chiar dacă Ajax s-a chinuit în prima repriză, versurile de la pauză i-au făcut pe olandezi să simtă că "totul va fi bine" (n.r. "every little thing gonna be alright" - vers al melodiei) și sâ înscrie cele trei goluri care au adus victoria și cele trei puncte.

HotNews.roFoto: Hotnews

Nu este prima oară când fiul lui Bob Marley este văzut pe stadionul lui Ajax. Acesta a fost prezent și la meciul din luna august pe care Ajax l-a disputat împotriva lui Emmen.

Fanii lui Ajax cântă des melodiile lui Bob Marley, atât în partide din competițiile interne, cât și în cupele europene.

Grupa E:

Ajax Amsterdam - AEK Atena 3-0

Au marcat: Nicolas Tagliafico 46, 90, Donny van de Beek 77.

Benfica Lisabona - Bayern Munchen 0-2

Au marcat: Robert Lewandowski 10, Renato Sanches 54.

Momentele din pauza meciului dintre Ajax Amsterdam și AEK Atena.

Vezi aici rezumatul partidei dintre Ajax Amsterdam și AEK Atena.

Miercuri s-au disputat ultimele partide ale primei etape din grupele Champions League.

* articol publicat inițial pe Hotnews.ro

Alibec, certat „Nu ai cum să spui asta!”
Liga 1
11:22
FCSB - Gloria Buzău „Vor fi vreo 7 modificări” + Un jucător, pus la zid: „Jucăm cu Divizia C?”
Liga 1
09:49
Hagi, furios! 4 penalty-uri cerute de Farul cu Dinamo!
Liga 1
00:05
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria,  jigniri xenofobe  la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Alte sporturi
04.10
„Urâm România!” Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
Nationala
04.10
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
Liga 1
04.10
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
„Câinii” se contrazicPolitic, nemulțumit de egalul cu Farul: vs. Golubovic: „1-1 e mai bine decât nimic”