VIDEO International Champions Cup: Tottenham - Inter 1-1 (3-4 la penaltiuri) / George Pușcaș a ratat la loviturile de departajare

Inter Milano s-a impus la loviturile de departajare în fața celor de la Tottenham, scor 4-3, după ce au încheiat la egalitate la finalul celor 90 de minute, 1-1. Partida a făcut parte din cadrul turneului amical International Champions Cup și s-a disputat chiar pe stadionul lui Tottenahm, la Londra.

Tottenham a deschis scorul încă din minutul 3, prin Lucas, iar Inter a egalat în minutul 36, prin Stefano Sensi. Niciuna dintre cele două formații nu a mai marcat până la finalul celor 90 de minute regulamentare, astfel că învingătoarea s-a decis la loviturile de departajare.

Intrat pe teren în minutul 74 (în locul lui Perisic), George Puşcaş a fost primul care a executat pentru Inter şi a ratat. Au înscris Ranocchia, Dimarco, Politano şi Joao Mario. Pentru Tottenham au marcat Son, N'Koudou și Alderweireld, în timp ce Eriksen și Skipp au ratat.

Vezi aici rezumatul meciului Tottenham vs Inter.

Rezultatele înregistrate de cele două echipe la International Chmapions Cup:

Tottenham: 3-2 cu Juventus, 1-2 cu Manchester United și 1-1 (3-4 la penaltiuri) cu Inter

Inter: 0-1 cu Manchester United, 1-1 (3-4 la penaltiuri) cu Juventus, 1-1 (4-3 la penaltiuri) cu Tottenham

CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
Liga Campionilor
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
9 luni fără fotbal   Dorin Rotariu  nu joacă nici la Ankaragucu: „Sper să înceapă, pentru că are multe calități”
19.09
9 luni fără fotbal Dorin Rotariu nu joacă nici la Ankaragucu: „Sper să înceapă, pentru că are multe calități”
9 luni fără fotbal  Dorin Rotariu nu joacă nici la Ankaragucu: „Sper să înceapă, pentru că are multe calități”
Andrei Ivan vrea titlul   Starul Universității Craiova crede că este  anul oltenilor : „Am avut un start foarte bun”
19.09
Andrei Ivan vrea titlul Starul Universității Craiova crede că este anul oltenilor: „Am avut un start foarte bun”
Andrei Ivan vrea titlul   Starul Universității Craiova crede că este anul oltenilor : „Am avut un start foarte bun”
Demisie înainte de „tricolori”! Decizie radicală în Cipru: selecționerul Timur  Ketsbaia a părăsit naționala