​VIDEO Ligue 1: Olympique Marseille, înfrângere la scor în fața lui Lille (Rezultatele etapei)

​VIDEO Ligue 1: Olympique Marseille, înfrângere la scor în fața lui Lille (Rezultatele etapei)

​Olympique Marseille a pierdut, duminică seară, scor 3-0, partida disputată în deplasare la Lille, în etapa a opta a campionatului francez de fotbal.

Pentru Lille au marcat în repriza secundă: Pepe (minutul 65 din penalti), Bamba (minutul 86 din penalti și minutul 89).

Prin această victorie, Lille a urcat pe locul secund în Ligue 1, la opt puncte în urma celor de la PSG.

Au avut loc în etapa a opta din Ligue 1:

Saint Etienne - Monaco 2-0 (Khazri 41', 54')

Nice - PSG 0-3 (Neymar 22', 90+2', Nkunku 46')

Angers - Guingamp 0-1 (Benezet 45+1')

Caen - Amiens 1-0 (Ninga 40' pen.)

Reims - Bordeaux 0-0

Strasbourg - Bordeaux 3-0 (Da Costa 13', Mothiba 81', Martin 90+1')

Lyon - Nantes 1-1 (Aouar 22' / Boschilia 62'), Tătărușanu a apărat un penalti pentru Nantes

Rennes - Toulouse 1- 1 (Niang 70' pen. / Todibo 88')

Montpellier - Nimes 3-0 (Oyongo 28', Delort 45+9', Laborde 78')