VIDEO Manchester United ratează calificarea în Champions League (1-1 vs Huddersfield); Chelsea, în cea mai importantă competiție europeană după Arsenal vs Brighton 1-1

​​Manchester United a remizat, în deplasare, scor 1-1, împotriva celor de la Huddersfield și a ratat calificarea în sezonul viitor de Champions League. Cu 66 de puncte și un singur meci rămas de disputat, "diavolii roșii" nu mai pot recupera diferența față de locul al patrulea. În alt meci din penultima etapă, Chelsea s-a impus cu 3-0 în fața celor de la Watford, a urcat pe poziția a treia și s-a calificat în cea mai importantă competiție europeană, după ce Arsenal a obținut un singur punct din meciul cu Brighton.

După un început dezastruos de sezon, Manchester United părea să își revină după înlocuirea lui Jose Mourinho cu Ole Gunnar Solskjaer. Norvegianul a obținut 32 de puncte din primele 13 etape, însă din acel moment echipa sa a avut rezultate din ce în ce mai slabe. Cu două victorii, două egaluri și patru înfrângeri în ultimele opt runde din Premier League, "diavolii" au terminat în genunchi un sezon care părea că poate fi salvat.

Scott McTominay a deschis scorul în minutul 8 al partidei cu Huddersfield, însă ultima clasată (14 puncte înaintea meciului) a egalat prin Mbenza după o oră de joc și și-a lăsat ultima amprentă în Premier League.

Vezi aici rezumatul partidei dintre Huddersfield și Manchester United.

La Londra, Chelsea a înscris prin Loftus-Cheek ('48), David Luiz ('51) și Higuain ('75).

Aici poți vedea cele mai importante momente ale partidei dintre Chelsea și Watford.

În ultimul meci al zilei, Arsenal a remizat, pe teren propriu, scor 1-1, împotriva lui Brighton (echipa lui Florin Andone). Aubameyang ('9) și Murray ('61) au înscris din penalty. În urma acestui rezultat, "tunarii" nu mai pot urca în clasament și vor juca în Europa League, alături de Manchester United.

Click aici pentru a urmări penalty-urile transformate de Aubameyang și Murray.

6. Manchester United (65-52) 66 etc.

live    FCSB - Petrolul 1-0  » Gol superb al lui Băluță. Campioana joacă în zece din minutul 30
22:40
live FCSB - Petrolul 1-0 » Gol superb al lui Băluță. Campioana joacă în zece din minutul 30
live  FCSB - Petrolul 1-0 » Gol superb al lui Băluță. Campioana joacă în zece din minutul 30
Credinciosul Politic  Starul lui Dinamo spune că jucătorul său favorit e un mare stelist și vorbește despre religie „ Dumnezeu este pe primul loc ”
20:00
Credinciosul Politic Starul lui Dinamo spune că jucătorul său favorit e un mare stelist și vorbește despre religie „Dumnezeu este pe primul loc
CHAMPIONS CU ECHIPE DIN liga 2  Propunere inedită a unui președinte de club din  Italia
Campionate
17:46
CHAMPIONS CU ECHIPE DIN liga 2 Propunere inedită a unui președinte de club din Italia
FC Argeș renunță la Dică  Antrenorul, pus pe liber după doar 7 meciuri:  „Succes în carieră”
Liga 2
17:06
FC Argeș renunță la Dică Antrenorul, pus pe liber după doar 7 meciuri: „Succes în carieră”
FC Argeș renunță la Dică  Antrenorul, pus pe liber după doar 7 meciuri: „Succes în carieră”