​VIDEO Opt din opt! Solskjaer, de neoprit la conducerea lui Manchester United; 3-1 vs Arsenal în 16-imile Cupei Angliei

​Ole Gunnar Solskjaer a obținut a opta victorie din tot atâtea partide disputate pe banca tehnică a celor de la Manchester United. Echipa sa s-a impus, scor 3-1, în fața lui Arsenal Londra și s-a calificat în optimile Cupei Angliei.

Alexis Sanchez ('31) și Lingard ('33) au marcat primele două goluri ale partidei. Aubameyang a redus din diferență în minutul 43, iar Martial a închis tabela în minutul 82.

Rezultatele înregistrate de Manchester United cu Solksjaer pe bancă:

Cardiff City vs Manchester United 1-5

Manchester United vs Huddersfield 3-1

Manchester United vs Bournemouth 4-1

Newcastle vs Manchester United 0-2

Manchester United vs Reading 2-0 (Cupa Angliei)

Tottenham vs Manchester United 0-1

Manchester United vs Brighton 2-1

Arsenal vs Manchester United 1-3 (Cupa Angliei)

Vezi aici un rezumat extins al partidei.

Meci nebun în Ghencea!  FCSB - Petrolul 1-1.   VIDEO CU GOLUL : Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
21.09
Meci nebun în Ghencea! FCSB - Petrolul 1-1. VIDEO CU GOLUL: Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
Meci nebun în Ghencea! FCSB - Petrolul 1-1.  VIDEO CU GOLUL : Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
Alarmă la FCSB Campioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem  Dinamo  de acolo!”
21.09
Alarmă la FCSBCampioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem Dinamo de acolo!”
Alarmă la FCSB Campioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem Dinamo de acolo!”
Mourinho, învins în clasicul Turciei   Galatasaray  a câștigat  clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Campionate
21.09
Mourinho, învins în clasicul Turciei Galatasaray a câștigat clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Mourinho, învins în clasicul Turciei  Galatasaray a câștigat  clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Ghiță, GOL SUPERB  Fundașul chemat de Lucescu la  națională  a marcat  în Polonia