VIDEO Reading (liga doi) o elimina pe Liverpool chiar pe Anfield

Liverpool a parasit Cupa Angliei (in turul III) dupa ce a fost invinsa surprinzator, chiar pe Anfield Road, de Reading, formatie din liga a doua. Scorul a fost deschis de cormorani (autogol Bertrand 46'), dar reusitele lui Sigurdsson (90') si Shane Long (in prelungiri, minutul 100) au eliminat pe Liverpool.

Pe finalul primei reprize, gazdele deschid scorul dupa ce sutul lui Steven Gerrard a fost deviat in poarta de Ryan Bertrand. Finalul disputei avea sa fie unul greu de uitat pentru cormorani, echipa pregatita de Rafa Benitez incasand doua goluri - minutele 93 (Gylfi Sigurdsson) si minutul 100 (Shane Long).

Adversara Urziceniului din 16-imile Europa League a parasit Cupa Angliei pe usa din dos, presa din Albion scriind ca zilele lui Rafa Benitez pe banca formatiei de pe Anfield Road sunt numarate.

Liverpool: Cavalieri - Agger, Insua, Carragher, Degeny (min.91 Skrtel), Aquilani, Gerrard (min.46 Babel), Benyaoun, Lucas, Torres (min.29 Ngog), Kuyt.

Intr-o alta disputa a zilei Newcastle a dispus cu 3-0 de Playmouth Argyle, golurile fiind marcate de Peter Lovenkrands (min.10', 40', 72').

Vezi aici rezumatul partidei Liverpool - Reading 1-2:

09:50
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
David Raya, eroul serii   Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din  Liga Campionilor : „Incredibil”
Liga Campionilor
09:36
David Raya, eroul serii Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din Liga Campionilor: „Incredibil”
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă