​VIDEO Slavia Praga, calificare în minutul 119 împotriva Sevillei (4-3) / Munir, voleu de senzație

Slavia Praga a învins-o în minutul 119 pe Sevilla, scor 4-3 (2-2 după 90 de minute, ca în tur), și s-a calificat în sferturile Europa League. Chiar dacă a pierdut, echipa din Spania rămâne cu unul dintre golurile serii, Munir reușind un voleu de senzație în minutul 54.

Minge de fotbalFoto: Dppi/Joaquin Corchero / Zuma Press / Profimedia

Vezi aici un rezumat al partidei Slavia Praga vs Sevilla.

Ngadeu-Ngadjui (fost jucător la Botoșani) a deschis scorul pentru gazde în minutul 15, din interiorul careului mic. Ben Yedder a egalat pentru oaspeți din penalty înainte de pauză. Slavia a trecut din nou la conducere în minutul 47, când Soucek a transformat o lovitură de la 11m. Golul partidei a fost înscris de Munir El Haddadi în minutul 54, cu un voleu de la 20 de metri distanță de poartă. După 90 de minute, scorul a fost 2-2, la fel ca în tur, astfel că partida a mers în prelungiri.

Golul lui Munir:

*Sursă video: RMC Sport Live 5

Franco Vazquez a făcut 3-2 pentru Sevilla în minutul 98, iar gazdele aveau nevoie de două goluri pentru calificare. Mick van Buren a egalat la 3 cu un șut pe jos, la colțul lung. În minutul 119 a avut loc o fază cu mai multe erori în defensiva spaniolilor. Traore a trimis spre poartă, iar Kjaer nu a reușit să respingă și Slavia a obținut calificarea în sferturile competiției.

S-ar putea să te mai intereseze și:

Europa League: Chelsea s-a distrat cu Dinamo Kiev (5-0); Valencia, calificare în minutul 90+3; Arsenal, în sferturi după ce a întors scorul din tur, Slavia Praga o elimină dramatic pe Sevilla (Rezultatele serii)

* articol publicat inițial pe Hotnews.ro

Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența  grupei ideale  dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Campionatul Mondial
19.09
Grupa care ne duce la Mondial Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
„Săgețile” lui Dioszegi   Despre  Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
Liga 1
19.09
„Săgețile” lui Dioszegi Despre Ștefănescu: „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
„Săgețile” lui Dioszegi  Despre Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu  Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa Romaniei
19.09
Cupa României A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj, Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
U21 în Superliga  Cine le dă încredere  jucătorilor tineri : FCSB, CFR și Rapid nu prind TOP 5