VIDEO Valencia - Real Madrid 1-4/ Victorie de moral pentru echipa lui Zidane - Ronaldo a inscris doua goluri din penalty

Dupa ce a fost eliminata de Leganes in sferturile Cupei Spaniei, Real Madrid a reusit o victorie clara pe terenul Valenciei, scor 4-1, intr-un meci din etapa a XXI-a a campionatului Spaniei. Cristiano Ronaldo a stabilit scorul primei reprize, dupa ce a transformat doua lovituri de la 11 metri.

Ronaldo a inscris in minutele 16 si 38, iar celelalte goluri ale "galacticilor"au fost semnate de Marcelo 84' si Toni Kroos 89'. Pentru Valencia a marcat Santi Mina, in minutul 58.

In La Liga, Real Madrid nu mai castigase o partida disputata in deplasare din luna octombrie a anului trecut, cand se impunea pe terenul celor de la Getafe, scor 2-1. Ultimul succes al madrilenilor pe "Mestalla" data din anul 2013, scor 3-2.

In urma acestei victorii, Real Madrid s-a apropiat la doua puncte de echipa de pe "Mestalla", ocupanta pozitiei a treia in clasament. "Galacticii" sunt la 16 puncte de rivala Barcelona, care are insa si un meci mai putin disputat.

Rezumatul partidei Valencia vs Real Madrid.

6. Sevilla 32 etc.

Partidele Malaga - Girona si Villarreal - Real Sociedad au loc tot sambata, meciurile Leganes - Espanol, Atletico Madrid - Las Palmas, FC Sevilla - Getafe si FC Barcelona - Alaves sunt programate duminica, iar intalnirea Celta Vigo - Betis Sevilla se va disputa luni.

Alibec, certat „Nu ai cum să spui asta!”
11:22
FCSB - Gloria Buzău „Vor fi vreo 7 modificări” + Un jucător, pus la zid: „Jucăm cu Divizia C?”
09:49
Hagi, furios! 4 penalty-uri cerute de Farul cu Dinamo!
00:05
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria,  jigniri xenofobe  la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Alte sporturi
04.10
„Urâm România!” Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
04.10
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
04.10
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
„Câinii” se contrazicPolitic, nemulțumit de egalul cu Farul: vs. Golubovic: „1-1 e mai bine decât nimic”