​WTA Doha: Kiki Bertens, eliminată de Jelena Ostapenko / Azarenka, Muguruza, Kerber și Sakkari, în turul doi (Rezultatele zilei)

Victoria Azarenka (14 WTA, favorită 8), Garbine Muguruza (16 WTA), Maria Sakkari (25 WTA) și Angelique Kerber (26 WTA) au obținut, luni, calificarea în turul secund al turneului de categorie WTA 500 de la Doha. Cele mai importante nume care au părăsit competiția sunt Kiki Bertens (11 WTA, a fost învinsă de Jelena Ostapenko) și Jennifer Brady (13 WTA, eliminată de Anett Kontaveit).

Garbine MuguruzaFoto: wta/ Jimmie48 Photography

Rezultatele înregistrate luni:

Victoria Azarenka (Belarus/favorită 8) vs Svetlana Kuznetsova (Rusia) 6-2, 6-3

Garbiñe Muguruza (Spania) vsVeronika Kudermetova (Rusia) 6-2, 7-6(4)

Maria Sakkari (Grecia) vs Mayar Sherif (Egipt) 6-0, 6-3

Anett Kontaveit (Estonia) vs Jennifer Brady (SUA/7) 6-1, 6-2

Angelique Kerber (Germania) vs Çagla Büyükakçay (Turcia) 6-4, 6-2

Jelena Ostapenko (Letonia) vs Kiki Bertens (Olanda/5) 6-0, 6-2.

Turneul de la Doha (Qatar Total Open) face parte din categoria WTA 500, se dispută pe hard, iar premiile sunt în valoare totală de $565.530. Ultima campioană este Aryna Sabalenka (2020), iar în 2014 turneul a fost câștigat de Simona Halep (a trecut în finală de Angelique Kerber).

Reamintim că România nu are nicio reprezentantă pe tabloul principal al întrecerii. În țara noastră, turneul poate fi urmărit în direct pe Digisport.

09:50
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
David Raya, eroul serii   Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din  Liga Campionilor : „Incredibil”
Liga Campionilor
09:36
David Raya, eroul serii Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din Liga Campionilor: „Incredibil”
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă