ATP Tokyo: Horia Tecau si Jean-Julien Rojer, in sferturile probei de dublu, dupa o victorie cu perechea Feliciano Lopez/Marc Lopez

Perechea formata din tenismanul roman Horia Tecau si Jean-Julien Rojer s-a calificat in sferturile de finala ale probei de dublu din cadrul turneului ATP de la Tokyo, dotat cu premii totale de 1.563.795 dolari, marti, dupa 6-7 (5), 6-2, 10-5 cu spaniolii Feliciano Lopez/Marc Lopez, transmite Agerpres.

Horia Tecau si Jean Julien RojerFoto: usopen.org

Principalii favoriti s-au impus intr-o ora si 35 de minute, la primul lor meci dupa ce au castigat titlul la US Open, chiar in fata cuplului iberic, cu 6-4, 6-3.

Horia Tecau si Jean-Julien Rojer au acum 3-1 in meciurile directe, dupa ce i-au mai invins in februarie pe cei doi Lopez, in semifinalele probei de dublu la Rotterdam (Olanda), cu 6-4, 6-4, dupa infrangerea, la scor identic, suferita in 2016, in sferturile turneului de la Dubai.

Tecau si partenerul sau si-au asigurat un cec de 12.785 dolari si 90 de puncte ATP, iar in sferturi vor intalni invingatorii din meciul Ben Mcachlan/Yasutaka Uchiyama (Japonia) ¬ Treat Huey (Filipine)/Adil Shamasdin (Canada).

* articol publicat inițial pe Hotnews.ro

„Furăciune!”MM și Becali reclamă 5 erori grave de arbitraj în FCSB - Petrolul 1-1: „Viciere mare de tot! N-am mai văzut de mult așa ceva!”
Liga 1
10:04
Rapid, presată să câștige Ce au declarat Ben Siegrest și Marius Șumudică la conferința de presă