Australian Open: Echipele Horia Tecău/Jean-Julian Rojer și Marius Copil/Marton Fucsovics, eliminate în primul tur

Perechile formate din Horia Tecău/Jean-Julien Rojer (România/Olanda) și Marius Copil/Marton Fucsovics (România/Ungaria) au fost eliminate încă din primul tur al probei de dublu masculin de la Australian Open.

Horia și Jean-Julien (favoriți numărul 9) au fost eliminați de perechea Marcelo Arevalo/James Cerretani (Salvador/SUA), după un meci de două ore și 25 de minute. Scorul a fost 7-5, (2)6-7, 6-3.

Marius și Marton au pierdut împotriva echipei britanice Luke Bambridge/Jonny O'Mara, scor 6-3, 6-1, după 51 de minute. Cei doi se află la a treia înfrângere din tot atâtea partide disputate împreună.

Pentru participarea în primul tur la Australian Open, cele două echipe vor primi 20.000 de dolari australieni.

Meciurile românilor rămași în competiție la Melbourne (turul al doilea):

Marius Copil (60 ATP) vs David Goffin (22 ATP/Belgia)

Irina Begu (70 WTA) vs Petra Kvitova (6 WTA/Cehia)

Simona Halep (1 WTA) vs Sofia Kenin (37 WTA/SUA)

MM, vulcan anti-ARBITRI  Mihai Stoica îi cere lui Vassaras  să publice  discuțiile: „Costreie a zis că la Șut e doar o contră!”
22.09
MM, vulcan anti-ARBITRI Mihai Stoica îi cere lui Vassaras să publice discuțiile: „Costreie a zis că la Șut e doar o contră!”
MM, vulcan anti-ARBITRI  Mihai Stoica îi cere lui Vassaras să publice discuțiile: „Costreie a zis că la Șut e doar o contră!”
Ter Stegen s-a rupt!  Accidentare gravă pentru portarul Barcelonei: „Absolut  teribil ”
Campionate
22.09
Ter Stegen s-a rupt! Accidentare gravă pentru portarul Barcelonei: „Absolut teribil
Ter Stegen s-a rupt!  Accidentare gravă pentru portarul Barcelonei: „Absolut teribil ”
„Attack Fener”  Ultrașii lui Fenerbahce  s-au făcut de râs  cu scenografia, la derby-ul cu Galatasaray + Mourinho, ironizat: „Plângăciosul”