Arbitrul și-a recunoscut greșeala  David Miculescu a dezvăluit ce a vorbit cu el la pauză:  „Și-a cerut scuze” +45 foto
David Miculescu/ Foto: Iosif Popescu - GOLAZO.ro

Arbitrul și-a recunoscut greșeala David Miculescu a dezvăluit ce a vorbit cu el la pauză: „Și-a cerut scuze”

• RANGERS - FCSB 4-0. David Miculescu (23 de ani) a vorbit despre faza controversată din minutul 2 al partidei.

După două victorii în Europa, FCSB a sacrificat duelul cu Rangers pentru a pregăti derby-ul cu Rapid, programat duminică, 27 octombrie, iar acest lucru s-a văzut pe teren.

ERORI PESTE ERORI  Jucătorii lui FCSB,  greșeli în lanț  la golul 2 marcat de Rangers

RANGERS - FCSB. David Miculescu: „La pauză am vorbit cu arbitrul și-a cerut scuze că a fluierat înainte”

Imediat după fluierul de final al partidei, David Miculescu a vorbit despre golul anulat din minutul 2 și a transmis că la pauză a avut o discuție cu centralul partidei, Marco Di Bello, care și-a cerut scuze că s-a grăbit să fluiere fault în atac.

„Din păcate, nu am reușit să scoatem un reușit pozitiv, dar părerea mea este că, dacă acel gol al meu din prima repriză era valabil, altul era rezultatul final.

Eu știu că am dat în minge, după care am dat gol. La pauză am vorbit cu arbitrul și mi-a spus că își cere scuze că a fluierat înainte. Dacă nu fluiera înainte, se putea verifica la VAR și cred că se considera gol.

Apoi au venit niște greșeli, ne-au dat două goluri și noi am încercat să revenim, dar, din păcate, nu am putut”, a declarat David Miculescu la Prima Sport.

Gol anulat Miculescu vs Rangers Capturi ESPN

Gol anulat Miculescu vs Rangers Capturi ESPN Gol anulat Miculescu vs Rangers Capturi ESPN Gol anulat Miculescu vs Rangers Capturi ESPN Gol anulat Miculescu vs Rangers Capturi ESPN Gol anulat Miculescu vs Rangers Capturi ESPN
+45 Fotografii
labels.photo-gallery
Am vorbit cu arbitrul la pauză, și-a cerut scuze pentru faza din minutul 2, că a fluierat și nu a așteptat. Dar a fost prea târziu. Din păcate, Rangers a fost azi mai bună Elias Charalambous, antrenor FCSB

RANGERS- FCSB. David Miculescu: „Pentru mine, toți jucătorii din lot sunt de aceeași valoare”

Atacantul venit la FCSB de la UTA, în iarna anului 2022, a comparat cele două campionate, Scoția și România.

„Eu nu cred că este o diferență foarte mare de nivel. Așa cum am spus, dacă aveam noi 1-0, cred că rezultatul era total diferit.

Totodată, acesta a vorbit și despre absențele lui Darius Olaru și Adrian Șut:

„Pentru mine, toți jucătorii din lot sunt de aceeași valoare, fiecare, când intră, dă tot ce poate. Cum am spus, noi am vrut să câștigăm, dar astăzi nu am putut.

Poate era altfel [dacă jucau cei doi], nu vreau să comentez acum, dar pentru mine toți jucătorii sunt foarte importanți. Sperăm ca acum să ne ajute dacă intră în campionat”.

Rangers - FCSB FOTO GOLAZO (1).jpg Rangers - FCSB FOTO GOLAZO (2).jpg Rangers - FCSB FOTO GOLAZO (3).jpg Rangers - FCSB FOTO GOLAZO (4).jpg Rangers - FCSB FOTO GOLAZO (5).jpg

Se joacă cu focul Becali și compania când pun la cale un blat
Concluzia lui Ally McCoist  Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu  nu a greșit  cu nimic”
Europa League
10:04
Concluzia lui Ally McCoist Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu nu a greșit cu nimic”
Concluzia lui Ally McCoist  Legenda lui Rangers, despre golul marcat de FCSB în minutul 2: „Miculescu  nu a greșit cu nimic”
Pleacă Hagi de la Farul?  Ciprian Marica, despre situația de la clubul constănțean: „ Simt că a obosit  și nu e ușor”
11:26
Pleacă Hagi de la Farul? Ciprian Marica, despre situația de la clubul constănțean: „Simt că a obosit și nu e ușor”
Pleacă Hagi de la Farul?  Ciprian Marica, despre situația de la clubul constănțean: „ Simt că a obosit și nu e ușor”
FCSB, ironizată Presa britanică a ridiculizat campioana României: „S-a văzut mâna patronului: jucătorii parcă  s-au întâlnit prima dată la micul dejun ”
10:38
FCSB, ironizatăPresa britanică a ridiculizat campioana României: „S-a văzut mâna patronului: jucătorii parcă s-au întâlnit prima dată la micul dejun
FCSB, ironizată Presa britanică a ridiculizat campioana României: „S-a văzut mâna patronului: jucătorii parcă s-au întâlnit prima dată la micul dejun ”
Tragedie în fotbal  Fost jucător la Marseille,  infarct  la 35 de ani. Avea 28 de meciuri la naționala Marocului
09:39
Tragedie în fotbal Fost jucător la Marseille, infarct la 35 de ani. Avea 28 de meciuri la naționala Marocului
Tragedie în fotbal  Fost jucător la Marseille, infarct la 35 de ani. Avea 28 de meciuri la naționala Marocului
AUTOSABOTAJ!  FCSB, eșec clar pe Ibrox, 0-4 cu Rangers:  experimentul patronului  a îngropat campioana în Scoția
24.10
AUTOSABOTAJ! FCSB, eșec clar pe Ibrox, 0-4 cu Rangers: experimentul patronului a îngropat campioana în Scoția
AUTOSABOTAJ!  FCSB, eșec clar pe Ibrox, 0-4 cu Rangers: experimentul patronului a îngropat campioana în Scoția
Jambiere cu bucluc  Startul meciului Rangers - FCSB, întârziat dintr-un  motiv bizar : „Au fost discuții intense pe tunel”
10:21
Jambiere cu bucluc Startul meciului Rangers - FCSB, întârziat dintr-un motiv bizar: „Au fost discuții intense pe tunel”
Jambiere cu bucluc  Startul meciului Rangers - FCSB, întârziat dintr-un motiv bizar : „Au fost discuții intense pe tunel”
Drăgușin, titular în Europa League Ce notă a primit românul, după ce a jucat  90 de minute  în victoria lui Tottenham: „Nu spune mare lucru”
10:35
Drăgușin, titular în Europa LeagueCe notă a primit românul, după ce a jucat 90 de minute în victoria lui Tottenham: „Nu spune mare lucru”
Drăgușin, titular în Europa League Ce notă a primit românul, după ce a jucat  90 de minute în victoria lui Tottenham: „Nu spune mare lucru”