„Ne-a fost teamă”  Remarcatul lui Ioan Ovidiu Sabău, după victoria cu  Dinamo : „Doar intervențiile lui ne-au salvat” +8 foto
Ioan Ovidiu Sabău/Foto:sportpictures.eu

„Ne-a fost teamă” Remarcatul lui Ioan Ovidiu Sabău, după victoria cu Dinamo: „Doar intervențiile lui ne-au salvat”

• U CLUJ - DINAMO 1-0. Ioan Ovidiu Sabău (56 de ani) a remarcat evoluția excelentă a lui Edvinas Gertmonas (28 de ani), din meciul cu Dinamo, din etapa #8 din Liga 1.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Ovidiu Bic, în minutul 62, cu un șut din interiorul careului, deviat de Milanov.

U CLUJ - DINAMO. Ioan Ovidiu Sabău: „Am arătat ca o echipă care știe să câștige și când nu joacă foarte bine

Tehnicianul „șepcilor roșii” a declarat că a fost nemulțumit de jocul elevilor săi din prima repriză și doar intervențiile lui Gertmonas au făcut ca tabela să nu fie schimbată în favoarea lui Dinamo.

„Ne consolidăm poziția în clasament, înseamnă încredere, înseamnă că suntem o echipă foarte mare, ținând cont că am fost dominați în prima repriză de Dinamo, care a avut o dinamică mai bună.

Nu am reușit în prima repriză să facem prea multe. Ne-a fost teamă, am pierdut ușor mingile. Doar intervențiile lui Gertmonas ne-au salvat, niște intervenții fantastice. În repriza a doua a trebuit să schimb sistemul.

Am închis mai bine culoarele, spațiile și s-a echilibrat jocul. Am avut câteva situații de a înscrie, a venit acel gol. Că e meritată sau nu e meritată victoria, contează punctele. Am arătat ca o echipă care știe să câștige și când nu joacă foarte bine”, a declarat Ioan Ovidiu Sabău la Digi Sport.

U Cluj - Dinamo (meci). Foto: sportpictures.eu

U Cluj - Dinamo (meci). Foto: sportpictures.eu U Cluj - Dinamo (meci). Foto: sportpictures.eu U Cluj - Dinamo (meci). Foto: sportpictures.eu U Cluj - Dinamo (meci). Foto: sportpictures.eu U Cluj - Dinamo (meci). Foto: sportpictures.eu
+8 Fotografii
labels.photo-gallery
Avem cinci jucători convocați la echipa națională. Sunt bucuros, relaxat în momentul de față. Știm că avem de lucru. Avem liniște. Suntem fericiți. Avem încredere unii în ceilalți. Ioan Ovidiu Sabău

După acest succes, Universitatea Cluj este lider, cu 18 puncte, în timp ce Dinamo este pe 6, cu 12 puncte.

Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența  grupei ideale  dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Campionatul Mondial
19.09
Grupa care ne duce la Mondial Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
„Săgețile” lui Dioszegi   Despre  Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
19.09
„Săgețile” lui Dioszegi Despre Ștefănescu: „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
„Săgețile” lui Dioszegi  Despre Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu  Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa Romaniei
19.09
Cupa României A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj, Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
U21 în Superliga  Cine le dă încredere  jucătorilor tineri : FCSB, CFR și Rapid nu prind TOP 5