​Liga 1: CSU Craiova vs Academica Clinceni, scor 3-2 / Final nebun de meci - două goluri în prelungiri

​Formaţia Universitatea Craiova a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa nou-promovată Academica Clinceni, în prima etapă a Ligii 1, meci la care cele două grupări au înscris ultimele goluri în minutele 90+3 şi 90+5, informează News.ro.

Liga 1Foto: lpf.ro

Au marcat: Răuţă ’13 (autogol), Martic ’41, Constantin ‘90+5 / Şut ’29, Nsiah ‘90+3

În minutul 31, tehnicianul Corneliu Papură a primit un cartonaş galben pentru proteste.

Au evoluat echipele:

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Martic, Kelic, Acka, Bancu - Marian Şerban (Mateiu ’29), Qaka, Ivanov – Baiaram (Constantin ’83), Roman (Fortes ’77), Bărbuţ. Antrenor: Corneliu Papură

Academica Clinceni: Calancea - Achim, Răuţă, Patriche, Dobrescu - Şut, Barbu (Vojtus ’71) - Bogdan Ilie (Pârvulescu ’46), Olariu (Paţurcă ’57), Nsiah – Buziuc. Antrenor: Ilie Poenaru

Cartonaşe galbene: Kelic ’53 / Patriche ‘54

Arbitri: Marian Barbu (central) - Marius Nicoară, Marius Badea (asistenţi) - Lucian Rusandu (rezervă)

Observatori: Eduard Dumitrescu, Paul Cazan