​Liga 1: CSU Craiova vs Chindia Târgoviște 1-0 / Roman a înscris în primul minut din repriza secundă

​CSU Craiova s-a impus, duminică, pe teren propriu, scor 1-0, împotriva formației Chindia Târgoviște. Oltenii au obținut a treia victorie din tot atâtea etape și au trecut pe prima poziție a clasamentului Ligii 1. De cealaltă parte, dâmbovițenii rămân cu un singur punct.

Mihai Roman a înscris singurul gol al partidei la 18 secunde după reluarea jocului. Acesta a reluat cu capul centrarea lui Martic.

Au evoluat echipele:

CSU Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu (Martic ’25), Acka, Kelic, Bancu - Ivanov, Cicâldău (Vătăjelu ’79), Qaka (Mateiu ’65) - Bărbuţ, Roman, V. Constantin.

Chindia Târgovişte: Aioani - Martac, Dinu, Leca, Neciu - Novac, L. Mihai (Bic ’61) - Neguţ, Neicuţescu, Florea (Cherchez ’74) – Voduţ (Dumitraşcu ’61).

Cartonaşe galbene: Cicâldău ’50 / Florea ’20, Neicuţescu ’26, Dinu ‘90+2

Arbitri: Horia Gabriel Mladinovici – Ciprian Florin Danşa, Stelian Slabu – Andrei Moroita. Observatori: Corneliu Fecioru, Viorel Ilinca.