Impresionat Ilie Dumitrescu a reacționat după  golul lui Stanciu
Ilie Dumitrescu, fost internațional, la meciul dintre „Generația de Aur” și „All Stars”.

ImpresionatIlie Dumitrescu a reacționat după golul lui Stanciu

• Nicolae Stanciu a deschis scorul cu un gol spectaculos în meciul împotriva Ucrainei la EURO 2024.
  • Ilie Dumitrescu a reacționat după golul lui Nicolae Stanciu în meciul România - Ucraina: „Execuție rară și extraordinară”
Minunăție  Cum a descris presa internațională  golul lui Stanciu

România a deschis scorul în minutul 29, când Stanciu a șutat puternic de la 21 de metri, din afara careului, după o pasă de la Dennis Man.

Ilie Dumitrescu, fost mare internațional român, a comentat golul înscris de Nicolae Stanciu în meciul România - Ucraina, desfășurat în cadrul EURO 2024.

La pauza meciului, Dumitrescu a lăudat evoluția solidă a echipei și a subliniat performanța lui Stanciu.

„Am făcut o repriză excelentă tactic. Mi-a plăcut că nu le-am dat spații între linii. Mi-a plăcut mult Rațiu, cu Mudryk. Am stat bine la duelurile unu contra unu.

Am avut personalitate. Am avut o repriză solidă tactic.

Foarte bine pe pressingul de întâmpinare. Pentru mine, execuția lui Stanciu este una rară, extraordinară. Cu bara aia, făcea o dublă la cel mai înalt nivel”, a spus Ilie Dumitrescu la Digi Sport Special.

În primul meci de la EURO 2024, România a învins Ucraina, 3-0

De la pauză, lucrurile doar s-au imbunătățit pentru România.

În minutul 54, România a mărit avantajul la 2-0 printr-un șut puternic și precis al lui Răzvan Marin, care a trimis mingea direct în plasa adversă.

Doar trei minute mai târziu, în minutul 57, „tricolorii” au destabilizat defensiva adversă și au marcat pentru 3-0, după o incursiune a lui Dennis Man și o centrare perfectă către Denis Drăguș, care a împins mingea în plasă din fața porții.

Meciul s-a încheiat 3-0 pentru România.

Programul României la EURO 2024

• Luni, 17 iunie » ROMÂNIA - Ucraina 3-0
  • Sâmbătă, 22 iunie, ora 22:00 » Belgia - ROMÂNIA (Grupa E, Koln);
  • Miercuri, 26 iunie, ora 19:00 » Slovacia - ROMÂNIA (Grupa E, Frankfurt).
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria,  jigniri xenofobe  la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
Alte sporturi
04.10
„Urâm România!” Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
„Urâm România!”  Sportivă din Ungaria, jigniri xenofobe la adresa arbitrului român. Ce sancțiune a primit
MM îl apără pe Olaru  „E  jucătorul #1  din cariera mea de peste 30 de ani! Doar la Neșu am mai văzut asta”
Europa League
04.10
MM îl apără pe Olaru „E jucătorul #1 din cariera mea de peste 30 de ani! Doar la Neșu am mai văzut asta”
FCSB îi provoacă insomnii Patronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și  n-a mai putut să doarmă !”
04.10
FCSB îi provoacă insomniiPatronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și n-a mai putut să doarmă!”
FCSB îi provoacă insomnii Patronul din Liga 1, înmărmurit după victoria cu PAOK: „A văzut scorul și n-a mai putut să doarmă !”
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ   Mircea Lucescu  a anunțat convocările  pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
04.10
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ Mircea Lucescu a anunțat convocările pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
BÎRLIGEA, OUT DE LA NAȚIONALĂ   Mircea Lucescu a anunțat convocările pentru „dubla” cu Cipru și Lituania
„Nu vizionez!”  Duelul PAOK - FCSB,  neinteresant pentru Șumudică : „Pregăteam meciul cu Botoșani”
04.10
„Nu vizionez!” Duelul PAOK - FCSB, neinteresant pentru Șumudică: „Pregăteam meciul cu Botoșani”
„Nu vizionez!”  Duelul PAOK - FCSB, neinteresant pentru Șumudică : „Pregăteam meciul cu Botoșani”
Diaspora, izvorul României Mircea Lucescu aduce la națională un  golgeter austriac , cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
04.10
Diaspora, izvorul RomânieiMircea Lucescu aduce la națională un golgeter austriac, cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
Diaspora, izvorul României Mircea Lucescu aduce la națională un golgeter austriac , cu părinți români: „Și Dan Șucu s-a interesat de el”
Premieră la FCSB Primă după victoria cu PAOK: ce  bonus  primește fiecare jucător