VIDEO Liverpool vs Arsenal 3-1 / "Dublă" pentru Salah

FC Liverpool s-a impus, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, în fața echipei Arsenal Londra, în etapa a treia din Premier League. Formația antrenată de Jurgen Klopp a adunat maximum de puncte și se află pe prima poziție, în timp ce "tunarii" rămân cu șase puncte.

"Cormoranii" au condus cu 3-0, după golurile înscrise de Matip '41 și Salah '49 (penalty), '59. Torreira a redus din diferență în minutul 85. Vezi aici cele patru reușite ale partidei de pe Anfield.

Au evoluat echipele:

Liverpool: Adrian – Alexander-Arnold, Matip, van Dijk, Robertson – Henderson, Fabinho, Wijnaldum (Milner 69) – Salah, Firmino (Lallana 86), Mane (Oxlade-Chamberlain 78)

Arsenal: Leno – Monreal, Luiz, Sokratis, Maitland-Niles – Willock (Lacazette 81), Xhaka, Guendouzi (Mkhitaryan 86) – Ceballos (Torreira 61), Aubameyang, Pepe

Liverpool vs Arsenal 3-1

live    FCSB - Petrolul 1-0  » Gol superb al lui Băluță. Campioana joacă în zece din minutul 30
22:40
live FCSB - Petrolul 1-0 » Gol superb al lui Băluță. Campioana joacă în zece din minutul 30
live  FCSB - Petrolul 1-0 » Gol superb al lui Băluță. Campioana joacă în zece din minutul 30
Credinciosul Politic  Starul lui Dinamo spune că jucătorul său favorit e un mare stelist și vorbește despre religie „ Dumnezeu este pe primul loc ”
20:00
Credinciosul Politic Starul lui Dinamo spune că jucătorul său favorit e un mare stelist și vorbește despre religie „Dumnezeu este pe primul loc
CHAMPIONS CU ECHIPE DIN liga 2  Propunere inedită a unui președinte de club din  Italia
Campionate
17:46
CHAMPIONS CU ECHIPE DIN liga 2 Propunere inedită a unui președinte de club din Italia
FC Argeș renunță la Dică  Antrenorul, pus pe liber după doar 7 meciuri:  „Succes în carieră”
Liga 2
17:06
FC Argeș renunță la Dică Antrenorul, pus pe liber după doar 7 meciuri: „Succes în carieră”
FC Argeș renunță la Dică  Antrenorul, pus pe liber după doar 7 meciuri: „Succes în carieră”