VIDEO Swansea - Manchester United 1-3/ Zlatan Ibrahimovic a inscris doua goluri pentru echipa lui Jose Mourinho

Manchester United a castigat confruntarea cu Swansea, scor 3-1, din etapa a XI-a a campionatului Angliei. Criticat pentru prestatiile sale din ultimul timp, Zlatan Ibrahimovic a reusit sa inscrie de doua ori in partida de pe Liberty Stadium.

Zlatan Ibrahimovic, dubla pentru Manchester UnitedFoto: Hotnews

Paul Pogba a deschis scorul pentru Manchester United in minutul 15. Ibrahimovic a majorat avantajul sase minute mai tarziu, reusind astfel golul cu numarul 25.000 din Premier League, potrivit site-ului oficial al lui United. In minutul 33, suedezul a marcat pentru 3-0, acesta fiind al 400-lea gol din cariera sa. Van der Hoorn a inscris golul gazdelor, in minutul 69.

Rezumatul partidei Swansea vs Manchester United:

„Furăciune!”MM și Becali reclamă 5 erori grave de arbitraj în FCSB - Petrolul 1-1: „Viciere mare de tot! N-am mai văzut de mult așa ceva!”
10:04
Rapid, presată să câștige Ce au declarat Ben Siegrest și Marius Șumudică la conferința de presă
16:06
Dică, desființatAtac „cu talpa” la antrenor: „Nu are nicio calitate profesională. Să aibă decența de a nu reveni ca analist sportiv”