WTA Tashkent: Irina Begu și Lidziya Marozava s-au calificat în sferturile probei de dublu

Perechea Irina Begu (România) / Lidziya Marozava (Belarus), cap de serie numărul doi, s-a calificat, marți, în sferturile probei de dublu din cadrul turneului de categorie International de la Tashkent (Uzbekistan).

Begu și Marozava au învins echipa Francesca Di Lorenzo (SUA) / Katarzyna Kawa (Polonia), scor 6-4, 6-3, după o oră și trei minute de joc.

În sferturi, Irina Begu și Lidziya Marozava vor înfrunta câștigătoarele din partida Katerina Bondarenko (Ucraina) / Aleksandra Krunic (Serbia) vs Sharon Fichman (Canada) / Tatjana Maria (Germania).

Calificarea în sferturi este recompensată cu un premiu total de 1.820 de doalri şi cu 60 de puncte WTA.

În proba de simplu de la Tashkent, Irina Begu (117 WTA) a fost eliminată luni încă din runda inaugurală. Românca a pierdut în trei seturi în fața cehoaicei Tereza Martincova (135 WTA), venită din calificări, scor 6-7(4), 6-4, 6-4.

Proba de dublu de la Tashkent a fost câștigată de două ori de Raluca Olaru, în 2008 (alături de ucraineanca Olga Savchuk) și în 2016 (alături de turcoaica Ipek Soylu). Irina s-a impus o dată în proba de simplu, în anul 2012, iar Sorana Cîrstea în 2008.

Ordin intern: „Tot cu Nordis!”  Deși arbitrii aveau deja la dispoziție noul echipament,  fără numele  dezvoltatorului imobiliar, au primit mesaj să nu-l folosească
11:21
Ordin intern: „Tot cu Nordis!” Deși arbitrii aveau deja la dispoziție noul echipament, fără numele dezvoltatorului imobiliar, au primit mesaj să nu-l folosească
Lionel Messi, de neoprit  Starul argentinian,  trei goluri  în 11 minute » Inter Miami va juca la Campionatul Mondial al Cluburilor
Campionate
10:16
Lionel Messi, de neoprit Starul argentinian, trei goluri în 11 minute » Inter Miami va juca la Campionatul Mondial al Cluburilor
Lionel Messi, de neoprit  Starul argentinian, trei goluri în 11 minute » Inter Miami va juca la Campionatul Mondial al Cluburilor
Dezamăgire pentru Alibec  Atacantul Farului, după ce n-a prins  nici un minut  cu Cipru și Lituania: „Chiar mă așteptam să joc”
09:39
Dezamăgire pentru Alibec Atacantul Farului, după ce n-a prins nici un minut cu Cipru și Lituania: „Chiar mă așteptam să joc”
Dezamăgire pentru Alibec  Atacantul Farului, după ce n-a prins nici un minut cu Cipru și Lituania: „Chiar mă așteptam să joc”
„Dinamo poate să câștige”   Ioan Andone  crede că dinamoviștii au șanse mari contra lui FCSB + Laude pentru Kopic
09:00
„Dinamo poate să câștige” Ioan Andone crede că dinamoviștii au șanse mari contra lui FCSB + Laude pentru Kopic
„Dinamo poate să câștige”  Ioan Andone crede că dinamoviștii au șanse mari contra lui FCSB + Laude pentru Kopic
A CREZUT ÎN VISUL SĂU   Vali Crețu , interviu plin de emoție pentru GOLAZO.ro: „Nu-i doresc nimănui să treacă prin ce am trecut eu”
09:18
A CREZUT ÎN VISUL SĂU Vali Crețu, interviu plin de emoție pentru GOLAZO.ro: „Nu-i doresc nimănui să treacă prin ce am trecut eu”
A CREZUT ÎN VISUL SĂU  Vali Crețu , interviu plin de emoție pentru GOLAZO.ro: „Nu-i doresc nimănui să treacă prin ce am trecut eu”
Enigmaticul Zima  Portarul ceh, despre transferul la FCSB:  „Vom vedea”  + Remiză bună cu CFR: „Și pentru noi, și pentru ei”
19.10
Enigmaticul Zima Portarul ceh, despre transferul la FCSB: „Vom vedea” + Remiză bună cu CFR: „Și pentru noi, și pentru ei”
Enigmaticul Zima  Portarul ceh, despre transferul la FCSB:  „Vom vedea” + Remiză bună cu CFR: „Și pentru noi, și pentru ei”
CONFLICT LA CFR    VIDEO  Moment tensionat între Dan Petrescu și Louis Munteanu
19.10
CONFLICT LA CFR VIDEO Moment tensionat între Dan Petrescu și Louis Munteanu
CONFLICT LA CFR  VIDEO Moment tensionat între Dan Petrescu și Louis Munteanu
Drama unui superjucător  Căpitanul lui Chelsea  a pierdut 680 de zile și 129 de meciuri  din cauza accidentărilor
Campionate
19.10
Drama unui superjucător Căpitanul lui Chelsea a pierdut 680 de zile și 129 de meciuri din cauza accidentărilor
Drama unui superjucător  Căpitanul lui Chelsea a pierdut 680 de zile și 129 de meciuri din cauza accidentărilor