Serie A: Fiorentina - AC Milan 1-2/ Din nou la trei puncte de Napoli

AC Milan pastreaza distanta de trei puncte fata de Napoli si dupa etapa cu numarul XXXII din Serie A, echipa pregatita de Massimiliano Allegri invingand cu 2-1 in deplasarea de la Fiorentina. Seedorf (8') si Pato (41') au inscris pentru oaspeti, in timp ce Vargas (80') a marcat pentru echipa Viola. Adrian Mutu nu a putut fi folosit de catre Sinisa Mihajlovic, atacantul roman fiind suspendat.

Bucurie milaneza la FlorentaFoto: Reuters

Disputa de pe Artemio Franchi a inceput bine pentru Milan, Seedorf deschizand scorul in minutul 8, dupa o faza la care au mai participat Ibrahimovic si Pato. Pana la pauza s-a facut 2-0, Pato inscriind in apropiere dupa o pasa a lui Boateng.

Gazdele au marcat golul de onoare prin Juan Vargas (80'), iar Zlatan Ibrahimovic a fost eliminat pentru doua galbene in minutul 87. Este al doilea cartonas rosu vazut de suedez in ultimele doua meciuri jucate (a fost eliminat in disputa cu Bari, iar apoi a fost suspendat doua etape).

09:50
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
David Raya, eroul serii   Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din  Liga Campionilor : „Incredibil”
Liga Campionilor
09:36
David Raya, eroul serii Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din Liga Campionilor: „Incredibil”
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă