Toronto: Florin Mergea si Horia Tecau s-au calificat in sferturile probei de dublu

​Florin Mergea si Horia Tecau, favoritii numarul 5, au invins perechea americano-germana John Isner/Alexander Zverev, scor 7-6 (1), 6-0, si s-au calificat in sferturile probei de dublu din cadrul turneului ATP de la Toronto.

Horia Tecau si Florin Mergea Foto: AGERPRES

Mergea si Tecau s-au impus in 57 de minute si si-au asigurat un cec in valoare de 30.540 de dolari si 180 de puncte ATP.

In sferturi, perechea romana se va intalni cu invingatorii dintre americanii Bob si Mike Bryan, detinatorii titlului, si cuplul Marcin Matkowski (Polonia)/Max Mirnyi (Belarus).

Turneul de la Toronto este dotat cu premii totale de 4.089.740 de dolari.

Florin Mergea si Horia Tecau vor reprezenta Romania in proba de dublu masculin din cadrul Jocurilor Olimpice de la Rio de Janeiro (5-21 august).

Meci nebun în Ghencea!  FCSB - Petrolul 1-1.   VIDEO CU GOLUL : Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
21.09
Meci nebun în Ghencea! FCSB - Petrolul 1-1. VIDEO CU GOLUL: Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
Meci nebun în Ghencea! FCSB - Petrolul 1-1.  VIDEO CU GOLUL : Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
Alarmă la FCSB Campioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem  Dinamo  de acolo!”
21.09
Alarmă la FCSBCampioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem Dinamo de acolo!”
Alarmă la FCSB Campioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem Dinamo de acolo!”
Mourinho, învins în clasicul Turciei   Galatasaray  a câștigat  clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Campionate
21.09
Mourinho, învins în clasicul Turciei Galatasaray a câștigat clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Mourinho, învins în clasicul Turciei  Galatasaray a câștigat  clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Ghiță, GOL SUPERB  Fundașul chemat de Lucescu la  națională  a marcat  în Polonia