VIDEO Lille - Marseille 1-2 / Marseille a ajuns la 14 meciuri fără înfrângere în Ligue 1

Olympique Marseille continuă forma excelentă în Ligue 1, ajungând la 14 meciuri fără înfrângere. În ultima etapă, echipa pregătită de Andre Villas-Boas a învins-o pe Lille, scor 2-1, pe Stade Pierre-Mauroy.

După o primă repriză fără goluri, Lille a deblocat tabela în minutul 51, după reușita lui Osimhen. Nouă minute mai târziu, Marseille a avut ocazia de a egala scorul, dar Rongier a ratat de la punctul cu var.

Oaspeții au fost ajutați în cele din urmă de Mandava, care a trimis mingea în propria poartă în minutul 69. Benedetto a stabilit scorul final în minutul 69 și a adus victoria cu numărul 15 pentru Marseille în actuala ediție din Ligue 1.

Marseille se află pe locul doi în Ligue 1, cu 52 de puncte, la 10 lungimi în spatele liderului PSG. Lille ocupă locul 4, cu 40 de puncte.

8. Reims 36 etc.

Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența  grupei ideale  dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Campionatul Mondial
19.09
Grupa care ne duce la Mondial Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
„Săgețile” lui Dioszegi   Despre  Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
19.09
„Săgețile” lui Dioszegi Despre Ștefănescu: „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
„Săgețile” lui Dioszegi  Despre Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu  Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa Romaniei
19.09
Cupa României A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj, Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
U21 în Superliga  Cine le dă încredere  jucătorilor tineri : FCSB, CFR și Rapid nu prind TOP 5