VIDEO Champions League: Liverpool, victorie în prelungiri cu PSG, scor 3-2 (Rezultatele serii)

​Marți au avut loc primele partide din noul sezon de Champions League. Liverpool s-a impus, scor 3-2, împotriva lui PSG, cu un gol marcat de Firmino în minutul 90+2. Barcelona a avut și ea un meci bun și a câștigat cu 4-0 în fața lui PSV Eindhoven, Messi reușind să marcheze de trei ori.

S-au disputat marți, în prima etapă a grupelor Champions League:

Grupa A:

Club Brugge - Borussia Dortmund 0-1 (Pulisic 85')

Monaco - Atletico Madrid 1-2 (Grandsir 18' / Costa 31', Gimenez 45+1')

Grupa B:

Barcelona - PSV 4-0 (Messi 32', 77', 87', Dembele 75')

Inter - Tottenham 2-1 (Icardi 86', Vecino 90+2' / Eriksen 53')

Grupa C:

Liverpool - PSG 3-2 (Sturridge 30', Milner 36', Firmino 90+2' / Meunier 40', Mbappe 83')

Steaua Roșie Belgrad - Napoli 0-0

Grupa D:

Galatasaray - Lokomotiv Moscova 3-0 (Rodrigues 9', Derdiyok 67', Inan 90+4' pen.)

Schalke - FC Porto 1-1 (Embolo 64' / Otavio 75' pen.)

Miercuri vor avea loc restul partidelor din prima etapă a grupelor Champions League.

Click aici pentru rezumatul partidei dintre Liverpool și PSG.

„Furăciune!”MM și Becali reclamă 5 erori grave de arbitraj în FCSB - Petrolul 1-1: „Viciere mare de tot! N-am mai văzut de mult așa ceva!”
10:04
Rapid, presată să câștige Ce au declarat Ben Siegrest și Marius Șumudică la conferința de presă
16:06
Dică, desființatAtac „cu talpa” la antrenor: „Nu are nicio calitate profesională. Să aibă decența de a nu reveni ca analist sportiv”