VIDEO Sevilla, remiză cu Espanyol înaintea duelului cu CFR Cluj

Sevilla, adversara celor de la CFR Cluj în 16-imile Europa League, a încheiat la egalitate partida disputată pe teren propriu în compania lui Espanyol, penultima clasată din LaLiga, scor 2-2.

Sevilla a deblocat tabela în minutul 15, prin Ocampos, dar scorul a fost egal la pauză, după reușita lui Embarba din minutul 35. Espanyol a trecut în avantaj în minutul 50, grație golului marcat de Wu Lei.

Echipa lui Julen Lopetegui a evitat o înfrângere rușinoasă pe final de meci, fiind ajutată și de faptul că Espanyol a rămas în inferioritate numerică în minutul 69. Victor Sanchez a fost eliminat pentru cumul de cartonașe galbene. Golul egalizator al andaluzilor a fost semnat de Suso, în minutul 80.

Rezumatul meciului Sevilla vs Espanyol.

Sevilla ocupă locul 5 în clasamentul din LaLiga, cu 40 de puncte după 24 de etape, în timp ce Espanyol se găsește pe locul 19 (penultimul), cu 19 puncte.

Pentru Sevilla urmează duelul cu CFR Cluj, din 16-imile Europa League. Manșa tur va avea loc joi (20 februarie), în Gruia, de la ora 19:55. De asemenea, campioana României a remizat în ultima etapă din Liga 1, scor 0-0 cu Viitorul Constanța.

Se mai dispută duminică în LaLiga:

15:00 Leganes - Betis

19:30 Ath Bilbao - Osasuna

22:00 Real Madrid - Celta Vigo

09:50
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o  piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
10:08
Rațiu, fulgerul lui Rayo AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie, pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
Rațiu, fulgerul lui Rayo  AS despre internaționalul român: „E o piesă-cheie , pe radarul cluburilor din Premier, Bundesliga și Serie A”
David Raya, eroul serii   Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din  Liga Campionilor : „Incredibil”
Liga Campionilor
09:36
David Raya, eroul serii Dublă paradă istorică în remiza cu Atalanta din Liga Campionilor: „Incredibil”
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu”  din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
19.09
CHAMPIONS LEAGUE S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă
CHAMPIONS LEAGUE  S-a terminat etapa #1: Barcelona ia cel mai rapid  „roșu” din istorie și pierde cu Monaco! Brest, prestație memorabilă